W Galerii Jurowieckiej powstanie miasteczko profilaktyczne

2023.04.03 13:57
We wtorek (4.04) przypada Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji białostocki sanepid oraz Galeria Jurowiecka przygotowały różne informacyjne stoiska i atrakcje dla najmłodszych.
W Galerii Jurowieckiej powstanie miasteczko profilaktyczne
Fot: Pixabay

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku, we współpracy z Galerią Jurowiecka organizuje obchody Światowego Dnia Zdrowia, które odbędą się pod hasłem "Zdrowie dla Wszystkich". Z tej okazji zorganizowane zostanie miasteczko profilaktyczne.

- Podczas codziennych, rutynowych zajęć często nie mamy czasu na to, aby zrobić podstawowe badania profilaktyczne. Warto jednak od czasu do czasu sprawdzić czy z naszym organizmem wszystko jest w porządku. Zapraszamy do naszych stoisk, gdzie będzie można wykonać szybkie testy w kierunku HCV (Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C), zrobić pomiar glukozy we krwi czy skorzystać z możliwości przeprowadzenia analizy składu ciała i wyliczenia BMI - przekazał Kamil Mrozowicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.

Ponadto pracownicy sanepidu poinformują jak działa Internetowe Konto Pacjenta czy karta EKUZ (dokument unijny, który potwierdza prawo do leczenia za granicą Polski)

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych - będą konkursy wiedzy o zdrowiu z nagrodami i Szpital Pluszowego Misia. Co więcej, podczas wydarzenia odbędą się również pokazy ratownictwa przedmedycznego, zarówno ratowanie życia osoby dorosłej i dziecka.

Szczegóły wydarzenia: Światowy Dzień Zdrowia w Galerii Jurowieckiej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1253 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39