W punkcie BKM przy ul. Lipowej będą sprzedawane bilety

2013.11.30 00:00
Od najbliższego poniedziałku (2.12) w punkcie obsługi klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16 będzie można kupić bilety BKM i doładować e-portmonetkę.
W punkcie BKM przy ul. Lipowej będą sprzedawane bilety
Fot: ESD
W punkcie BKM przy ul. Lipowej działa kasa, ale to tej pory nie można było tam kupić biletu

Punkt BKM przy ul. Lipowej działa od września. Jest w nim kasa prowadzona przez urzędników, ale w niej można jedynie wnieść opłatę za wydanie Białostockiej Karty Miejskiej, bądź opłacić mandat. Wielu białostoczanom nie podobało się, że odbierając nową e-kartę nie mogli od razu zakupić biletu. Teraz się to zmieni.

We wrześniu radni wyrazili zgodę na wynajęcie w drodze bezprzetargowej wydzielonego, 4-metrowego "boksu" w lokalu ul. Lipowej 16. Jak wówczas tłumaczył Bogusław Prokop, dyrektor Białostockiej Komunikacji Miejskiej, taka uchwała była potrzebna, by nie przedłużać procedury, a sprzedaż biletów mogła jak najszybciej ruszyć.

Usługę sprzedaży wszystkich typów biletów Białostockiej Komunikacji Miejskiej świadczą w różnych punktach miasta wykonawcy wyłonieni w przetargach. Dlatego to osoba, która przetarg na sprzedaż biletów wygrała, automatycznie zaczęła wynajmować lokal. Do przetargu stanęło 5 osób. Najtańsza oferta mówiła, że od ceny biletu sprzedawca będzie pobierał marżę sięgającą 2,47% (dla porównania w najdroższej ofercie było to 3,6%). Umowa będzie obowiązywać do lipca 2015 r.

Wysokość miesięcznego czynszu za najem 4 m2 jest nie mała - to 390 zł netto. Sprzedaż biletów ma być prowadzona w godz. 9.00-17.00 w dni powszednie. Jest też możliwość otwarcia punktu w soboty.

Przy ul. Lipowej będą sprzedawane wszystkie bilety BKM: okresowe imienne i na okaziciela, papierowe bilety wieloprzejazdowe i jednorazowe oraz doładowywania elektronicznej portmonetki. Oprócz tego będzie można tam złożyć wniosek o wydanie imiennej Białostockiej Karty Miejskiej oraz zeskanować dokumenty potwierdzające uprawnienia do ulg.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1078 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39