POLECAMY
Przed Muzeum Wojska Polskiego pojawił się nowy zabytek. Tiepłuszka jest zapowiedzią zaplanowanej na początek września wystawy o Sybirze.
Tiepłuszka czyli zabytkowy wagon typu 1892 jest identyczny do wagonów towarowych, którymi wywożono Polaków na SYBIR. Na razie będzie można oglądać go z zewnątrz, lecz od drugiego września, kiedy zostanie oficjalnie otwarta wystawa o Sybirze, będzie można zobaczyć go od środka. Co więcej, tego dnia oprócz nowej ekspozycji poświęconej pamięci Sybiru, otworzona zostanie duża wystawa na temat II Wojny Światowej. Wszystko to odbędzie się w nowej, nowoczesnej i multimedialnej odsłonie remontowanego obecnie, Muzeum Wojska w Białymstoku.
MAG
24@bialystokonline.pl
Sport 17:38
Drogówka 17:26
Drogówka 2026.06.12 18:10
Aktualności 2026.06.12 16:10
Aktualności 2026.06.12 14:30
Kulinaria 2026.06.12 14:00
Aktualności 2026.06.12 13:35
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji