Watch Docs. Rozpoczął się festiwal filmowy o prawach człowieka

2015.05.07 00:00
Białystok odwiedzi jeden z najstarszych i największych na świecie objazdowych festiwali filmowych o prawach człowieka - Watch Docs. Jest to doskonała okazja do zobaczenia najnowszych filmów dokumentalnych.
Watch Docs. Rozpoczął się festiwal filmowy o prawach człowieka
Kadr z filmu "Aleppo. Notatki z ciemności"

Festiwal potrwa 3 dni. W jego organizację od kilku lat angażuje się Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Dzięki temu białostoczanie będą mogli zobaczyć 12 filmów dotyczących praw człowieka. Przed częścią pokazów przewidziane są prelekcje.

Festiwal wystartował w Uniwersyteckim Centrum Kultury w czwartek (7.05) z filmami "Cicha inkwizycja", "Wyspa Krym", "Południowa Granica", "Euromajdan. Surowy Montaż" i "Lata Fierro".

W piątek i sobotę (8-9.05) filmy będą wyświetlane w sali kinowej Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego. Organizatorzy pokażą wówczas m.in. "Ucieczkę", "Skarby", "Aleppo. Notatki z ciemności" czy "Wyrok na Węgrzech".

Imprezie będzie towarzyszył happening artystyczny z udziałem młodzieży "W naszym społeczeństwie jeden przed drugim ma lęk. Nie tyle boi się drugiego człowieka, ile ma strach, że ten drugi człowiek jest inny".

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Szczegółowy program:
13. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1025 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39