Weekend w Białymstoku! Czeka nas piknik, święto sera, targi ogrodnicze i wiele więcej!

2024.06.07 07:53
W ten weekend (7-9 czerwca) w Białymstoku nie będzie miejsca na nudę i każdy znajdzie coś dla siebie. W harmonogramie imprez znalazły się różnorodne targi, piknik rodzinny, ale również tradycyjnie - koncerty, wystawy i spektakle.
Weekend w Białymstoku! Czeka nas piknik, święto sera, targi ogrodnicze i wiele więcej!
Fot: Materiały organizatorów, PIK, Redakcja, Pixabay

PIĄTEK, 7 czerwca

PODKoff-A 2024

W Drezynownii w Białymstoku odbędzie się PODKoff-A 2024. W planach są: warsztaty plastyczne, stoiska, przejazd drezyną kolejową, a także koncerty muzyczne. Przez cały dzień można będzie oglądać wystawę Mateusza Baja pt. "Tutejsi".

Więcej informacji: Koncerty, warsztaty, wystawa i przejazd drezyną kolejową. Przed nami PODKoffA 2024

Kultura na weekend (7-9 czerwca)Stanisława Celińska – recital jubileuszowy

W Nie Teatrze odbędzie się recital jubileuszowy Stanisławy Celińskiej. Stanisława Celińska to polska aktorka i wokalistka. W programie wieczoru w ramach recitalu jubileuszowego będzie można usłyszeć wiersze i piosenki z całego okresu jej pracy na scenie, a także nowe utwory z własnymi tekstami.

Więcej informacji: Stanisława Celińska – recital jubileuszowy


III Ogólnopolskie Triennale Tkaniny Artystycznej Uczniów Szkół Plastycznych w Supraślu

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się wernisaż III Ogólnopolskiego Triennale Tkaniny Artystycznej Uczniów Szkół Plastycznych w Supraślu. Wystawa stanowi prezentację osiągnięć poszczególnych szkół plastycznych, w zakresie prac tkaniny artystycznej.

Więcej informacji: III Ogólnopolskie Triennale Tkaniny Artystycznej Uczniów Szkół Plastycznych w Supraślu


VBS w Białymstoku

W Famie odbędzie się koncert premierowy VBS, w ramach trasy "ASMR Tour". Gośćmi specjalnymi będą: DJ Pyzyck, DJ LSK, KARWEL i La Venders.

Więcej informacji: VBS w BiałymstokuSOBOTA, 8 czerwca

Spektakl "Nie ma Fausta" Teatru The M.A.S.K.

W Nie Teatrze odbędzie się prezentacja spektaklu "Nie ma Fausta" Teatru The M.A.S.K. w ramach Młodej Sceny. Sztuka w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego przedstawia historię pisarza, który musi wybrać pomiędzy obowiązkiem wobec rodziny, a pragnieniem wyjazdu na pustynię. Główny bohater wyrusza w podróż, aby napisać "Fausta".

Więcej informacji: Ponadczasowa historia na białostockiej scenie. Przedstawią ją młodzi aktorzy


Sen fauna - pokaz prac wideo Gideona Horvátha

W Galerii Arsenał w Białymstoku odbędzie się pokaz prac wideo "Sen fauna" Gideona Horvátha. Podczas wydarzenia wyświetlane będą dwie prace wideo: "Faun’s Dream" oraz "Abundance". Artysta w obu pracach nawiązuje do mitologicznej postaci fauna. Wydarzenie towarzyszy wystawie "The Whispering Hole".

Więcej informacji: Sen fauna - pokaz prac wideo Gideona Horvátha


VII Targi Ogrodnictwa

Na giełdzie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego odbędą się VII Targi Ogrodnictwa. Na miejscu będzie można zakupić drzewka, sadzonki kwiatów, warzyw oraz ziół. Na miejscu będą również eksperci, który udzielą cennych porad. Wydarzenie potrwa również w niedzielę (9 czerwca).

Więcej informacji: VII Targi Ogrodnictwa


V Festiwal Tkactwa – Podlaskie Sploty

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na tegoroczny, V Festiwal Tkactwa – Podlaskie Sploty. Sobota zostanie poświęcona dwóm wystawom oraz pokazie mody, inspirowanej tkaniną tradycyjną. Wydarzenie odbędzie się również w niedzielę (9 czerwca). Tego dnia odbędzie się piknik tkacki na dziedzińcu Pałacu Branickich.

Więcej informacji: V Festiwal Tkactwa – Podlaskie Sploty

Kultura na weekend (7-9 czerwca)Ekologiczny Piknik Rodzinny w kampusie UwB

Na kampusie UwB odbędzie się Ekologiczny Piknik Rodzinny. W planie są: warsztaty i pokazy, tworzenie Panoramy Bioróżnorodności, malowanie przyrody, poznawanie tajemnic życia pszczół, strefa gastronomiczna i relaksu, escape room oraz wiele więcej.

Więcej informacji: Ekologiczny Piknik Rodzinny w kampusie UwB


43. Rajd Podlaski

Na Placu Jana Pawła II na Rynku Kościuszki wystartuje 43. Rajd Podlaski. Po ceremonii otwarcia zawodnicy będą rywalizować w 11 próbach specjalnych, których łączna długość wynosi około 25 km.

Więcej informacji: Tego nie można przegapić. Przed nami jedna z najbardziej ekscytujących imprez w tym rokuNIEDZIELA, 9 czerwca

Targ Serów i Produktów Rzemieślniczych

W otoczeniu Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się Targ Serów i Produktów Rzemieślniczych. Na miejscu będą sery i produkty nabiałowe z rzemieślniczych serowarni, wyroby lokalnych dostawców, rękodzieło, kawa oraz strawa duchowa. Gwiazdą wydarzenia będzie Karol Okrasa, który zaprezentuje dania w oparciu o rzemieślnicze sery.

Więcej informacji: To największe tego typu wydarzenie w Polsce. Przyjedzie kulinarna gwiazda!

Kultura na weekend (7-9 czerwca)Spektakl "Szaleństwa Panny Anny"

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany spektakl "Szaleństwa Panny Anny". Sztuka bazuje na ponadczasowej opowieści "Ania z Zielonego Wzgórza". Musical zostanie zaprezentowany przez słuchaczy Białostockiej Akademii Musicalowej.

Więcej informacji: Spektakl "Szaleństwa Panny Anny"


Wystawa "Melodia z dźwięków i wspomnień. Mikrohistoria Alicji Szataginowej"

W Centrum im. Ludwika Zamenhofa odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy z cyklu "Galeria mikrohistorii". Tym razem wystawa zostanie poświęcona historii Alicji Szataginowej, która pochodziła z zamożnej rodziny niemieckich fabrykantów. Jej ojciec Hubert Wille był współtwórcą dawniej Fabryka Beckera, obecnie Galerii Alfa. Na wystawie będzie można obejrzeć fotografie oraz dokumenty ukazujący mikrohistorię Alicji Szataginowej.

Więcej informacji: Melodia z dźwięków i wspomnień. Mikrohistoria Alicji Szataginowej


3. Targi Rzeczy Handmade w Białymstoku

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędą się 3. Targi Rzeczy Handmade. Na miejscu będzie: ceramika, kosmetyki, kulinaria, biżuteria i ubrania, wystrój wnętrz i dekoracje, drewno, świece, akcesoria dla dzieci i wiele więcej. Na targach odbędą się również warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Więcej informacji: 3. Targi Rzeczy Handmade w Białymstoku


Targi Staroci i Rękodzieła

Na giełdzie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego odbędą się Targi Staroci i Rękodzieła. Na miejscu będą wystawcy z antykami, meblami, porcelaną, kryształami oraz przedmiotami vintage. Rękodzielnicy będą wykonywać biżuterię, czy też obrazy.

Więcej informacji: Targi Staroci i Rękodzieła

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1420 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39