Wielka wyprzedaż garażowa. Można kupić perełki za grosze i wesprzeć zwierzaki

2024.04.15 08:29
Stowarzyszenie Kocie Ranczo z Czarnej Białostockiej ruszyło z wyprzedażą garażową na rzecz swoich podopiecznych. W zamian za datki do skarbonki można zakupić różnorodne rzeczy i wesprzeć potrzebujące koty.
Wielka wyprzedaż garażowa. Można kupić perełki za grosze i wesprzeć zwierzaki
Fot: Stowarzyszenie Kocie Ranczo

Stowarzyszenie Kocie Ranczo to dom tymczasowy dla kotów w Czarnej Białostockiej. Choć ich działania trwają już od siedmiu lat, tak sama jednostka jako stowarzyszenie działa od dwóch lat. Przez ten cały czas oddają się z wielką miłością do swoich działań i pomocy najbardziej potrzebującym zwierzętom. Stowarzyszenie tworzą osoby w wieku od 22 do 64 lat. Łączy ich pasja i chęć pomocy.

- Jesteśmy stowarzyszeniem, które skupia się na ratowaniu, kastracji i leczeniu. Dokarmiamy koty na wioskach, wspomagamy leczenie kotów właścicielskich, organizujemy różne akcje i uczestniczymy w jarmarkach świątecznych. Mamy łącznie pod opieką kilkadziesiąt kotów. Mamy kota z padaczką, kota Hero, który był oskalpowany i przeszedł przeszczep skóry, kota z chorobą autoimmunologiczną, kota z fiv oraz kota z uszkodzonym okiem. Mieszkają one zarówno w domu, jak i wolierach. Moje marzenie to azyl dla starszych kotów - opowiada Beata Buczyńska ze Stowarzyszenia Kocie Ranczo.

Mimo że ich serce bije dla kotów starszych, niepełnosprawnych i tych, których nikt nie chce, ich pomoc nie kończy się na tych futrzakach. Od momentu rozpoczęcia działalności udało im się także uratować kozę, rybki, dwie gęsi oraz psy.

- Krzywda słabszych zawsze nas bolała. Poza tym, zwierzęta uczą bezinteresownej miłości i kochają za nic - podkreśla Beata Buczyńska.

Nawet najmniejszy datek może uratować życie

Kocie Ranczo zaprasza na wyprzedaż garażową, w której można kupić takie produkty jak odzież, obuwie, obrusy, firany, serwetki, kołdrę puchową, szkło, porcelanę, naczynia, garnki, bibeloty, książki i wiele więcej. Wszystkie te przedmioty są dostępne za dobrowolne datki, bez ustalonych cen. Każdy chętny może również przynieść przedmioty, których nie potrzebuje, a które są w dobrym stanie i nadają się do ponownego użycia.

Wszelkie datki zostaną przeznaczone na leczenie oraz niezbędne produkty, takie jak karma czy pellet do kuwet kocich podopiecznych Kociego Ranczo. Koty, których dotyczą zbierane datki, to miot "Beatlesów" - Yoko, Lennon i John oraz Ralf - Demolka. Środki na ich leczenie można również przekazywać poprzez zbiórkę online.

- Nie lubimy prosić. Staramy się dać coś w zamian naszym darczyńcom - podkreśla Beata Buczyńska.

Akcja trwa w Czarnej Białostockiej, przy ul. Parkowej 7/11, w godz. 9:00-18:00. Koty można wesprzeć do 22 kwietnia.

Kotki z Kociego Ranczo


Sobota dzień kota

Stowarzyszenie Kocie Ranczo zaprasza również w każdą sobotę na dzień otwarty pod hasłem "Sobota dzień kota". Tego dnia, stowarzyszenie otwiera swoje drzwi, aby każdy każdy miał okazję poznać kocich podopiecznych.

- Można posiedzieć pod czereśnią i pobyć z kotami. Można poznać je i być może adoptować przyjaciela na całe życie. Można również pomóc w sprzątaniu i karmieniu. Pomoc zawsze jest mile widziana - podkreśla Beata Buczyńska.

"Sobota dzień kota" trwa w każdą sobotę w godz. 11:00-17:00 w siedzibie stowarzyszenia, przy ul. Parkowej 7/11. Wszelkie informacje można również znaleźć na Facebooku "Kocie Ranczo" oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Kocie Ranczo.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1388 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39