Wielkie Targi Szkół Zawodowych na Politechnice Białostockiej

2022.12.09 14:14
W poniedziałek o godz. 10.00 rozpoczną się Targi Kwalifikacji Przyszłości. Udział w nich wezmą Zespoły Szkół Zawodowych z całego regionu.
Wielkie Targi Szkół Zawodowych na Politechnice Białostockiej
Fot: MW

W poniedziałek (12.12) odbędzie się konferencja "Kształcenie Zawodowe Przyszłości" oraz Wielkie Targi Szkół Zawodowych na Politechnice Zawodowej. Podczas wydarzenia omówione zostaną wyzwania współczesnej edukacji zawodowej w zakresie potrzeb rynku pracy.

Konferencja zostanie podzielona na dwa panele tematyczne. Eksperci zaprezentują obecne trendy i dobre praktyki, które są związane ze współpracą edukacji z biznesem oraz sytuacją młodzieży na rynku pracy. Podczas wydarzenia pokazana zostanie także aplikacja System Odznaka+, która pozwala szybkie zweryfikowania, czy kandydat posiada wymagane kompetencje i przedstawione przez niego certyfikaty cyfrowe są wiarygodne.

Podczas Targów można będzie zaś dowiedzieć się jak przygotować desery oraz napoje bezalkoholowe przy użyciu suchego lodu. Szkoły będą przedstawiać swoje oferty edukacyjne i prezentować, co się u nich dzieje. Przykładowo przedstawiciele Technikum Leśnego w Białowieży, które prowadzi koła sygnalistów myśliwskich oraz łowieckiego, zaprezentują umiejętności związane z muzyką myśliwską i szlachetną sztuką wabienia jeleni. Inne placówki zaprezentują np. pokaz mody, pokaz fryzur i szkiców wykonanych przez uczniów. Uczestnicy targów będą mogli też przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości dzięki okulusom, wypróbować swoje umiejętności w programowaniu oraz, obejrzeć prezentację druku 3D i czujników internetu rzeczy.

Targi rozpoczną się o godz. 10.00 w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16. Z kolei początek konferencji zaplanowano na godz. 10.30 w Auli I przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 45D.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

903 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39