Wigry uratowały remis w sparingu, ale straciły dyrektora sportowego

2017.02.04 14:12
Wigry Suwałki zremisowały z III-ligowym MKS-em Ełk 2:2. W czasie meczu sparingowego ogłoszono także, że szeregi podlaskiego klubu opuszcza dyrektor sportowy – Jacek Zieliński.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Jacek Zieliński, który od 2 kwietnia 2014 r. pełnił rolę dyrektora sportowego Wigier, odchodzi z klubu - taką informację podały władze Biało-Niebieskich na dzisiejszej konferencji prasowej. 49-latek od teraz będzie pracował w Legii Warszawa, gdzie zajmie się szkoleniem młodzieży.

W tym samym czasie, w którym odbyła się zwołana konferencja, Wigry rozgrywały kolejny tej zimy mecz sparingowy. Potyczka z MKS-em Ełk nie wypadła jednak najlepiej. Choć to piłkarze z Suwałk zdobyli pierwszą bramkę, to na przerwę schodzili przegrywając 1:2. Na drugą część spotkania gospodarze wyszli więc z zamiarem odrobienia strat i ta sztuka szybko, bo w 52. minucie, im się udała. Wyrównującego gola strzelił Frank Adu Kwame.

Tego dnia podopiecznych Dominika Nowaka na więcej nie było jednak stać. Mimo jeszcze kilku szans na zdobycie zwycięskiej bramki, piłka do siatki więcej razy już nie wpadła.

Teraz Wigry czeka 6 dni treningów w kraju, po czym piłkarze i sztab szkoleniowy suwalskiego klubu udadzą się na dwutygodniowe zgrupowanie na Cypr. Wylot na obóz w Agía Nápie, podczas którego zespół rozegra 4 gry kontrolne, zaplanowany jest na 10 lutego.

Wigry Suwałki - MKS Ełk 2:2 (1:2)
Bramki: Damian Kądzior 19, Frank Adu Kwame 52 - Ołeksandr Berezowśkyj 22, Patryk Rosoliński 33

Wigry Suwałki: Patryk Sobolewski (46 'Krzysztof Sztukowski) - Janusz Bucholc (46' Artur Bogusz), Rafał Remisz, Maciej Wichtowski, Václav Cverna - Damian Kądzior (46' Adam Ryczkowski), Mateusz Radecki (46' Rafał Augustyniak), Łukasz Wroński (70' Miłosz Kozak), Damian Gąska (46' Robert Dadok), Miłosz Kozak (46' Frank Adu Kwame) - Kamil Zapolnik

MKS Ełk (skład wyjściowy): Adam Radzikowski - Adam Finfando, Łukasz Gryko, Bartosz Szaraniec, Wojciech Kuriata, Mateusz Furman, Malinowski, Paweł Sobolewski, Ołeksandr Berezowśkyj, Patryk Rosoliński, Michał Świderski