Wigry zremisowały z przedstawicielem PKO Ekstraklasy

2020.02.19 13:29
Wigry Suwałki przygotowują się do startu rundy wiosennej w Fortuna I Lidze. Podczas kolejnego sparingu, który miał miejsce w Myślenicach, Biało-Niebiescy zmierzyli się z Wisłą Kraków. Mecz ten zakończył się remisem.
Fot: Wigry Suwałki

Podopieczni Pawła Crettiego stoczyli w środę (19.02) najtrudniejszy mecz kontrolny tej zimy. Przeciwnikiem suwalczan była bowiem krakowska Wisła, która bardzo udanie weszła w ligowe granie w 2020 r. Biała Gwiazda najpierw pokonała 3:0 Jagiellonię, a następnie zawodnicy prowadzeni przez Artura Skowronka ograli 1:0 Zagłębie Lubin.

W starciu z Wigrami przedstawiciel PKO Ekstraklasy nie zdołał jednak odnieść triumfu, choć trzeba zaznaczyć, że przeciwko podlaskiej drużynie szansę występu otrzymali głównie ci zawodnicy, którzy pełnią w krakowskim zespole rolę zmienników.

W pierwszej połowie spotkania optyczną przewagę osiągnęli piłkarze z Małopolski, aczkolwiek defensywa Wigier spisywała się na tyle dobrze, że do przerwy żadne gole nie padły. Zupełnie inaczej wyglądała natomiast kolejna część meczu, bo w niej piłka lądowała w siatce bardzo często. Wynik pojedynku, dając prowadzenie Wiśle, otworzył Chuca, zaś 10 minut później do remisu doprowadził Bartczak. 23-letni pomocnik wykorzystał prostopadłe podanie od Żebrakowskiego zagrane w trakcie szybkiej kontry.

Ekipa z północno-wschodniej Polski z remisu nie cieszyła się jednak zbyt długo, bo już w 74. minucie gola na 2:1 dla Wisły zdobył Damian Pawłowski, który stojącego między słupkami Wigier Balawejdera pokonał na raty. Niżej notowana drużyna z Suwałk nie poddawała się, co tuż przed końcem starcia przyniosło nagrodę w postaci trafienia na 2:2. Następny kontratak Wigier tym razem wykończył Michał Żebrakowski.

Podopieczni Pawła Crettiego do ligowej rywalizacji wrócą w pierwszy dzień marca. Wtedy to, na wyjeździe, Biało-Niebiescy zmierzą się z plasującym się na podium Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Wisła Kraków - Wigry Suwałki 2:2 (0:0)
Bramki: Chuca 51, Damian Pawłowski 74 - Robert Bartczak 62, Michał Żebrakowski 89

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Dawid Szot, Marcin Wasilewski, Nikola Kuveljić, Mateusz Hołownia - Michał Mak (84' Antoni Klimek), Damian Pawłowski, Jean Carlos Silva (84' Patryk Pischinger), Chuca, Lubomir Tupta - Aleksander Buksa (46' Daniel Hoyo-Kowalski)

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski (46' Jan Balawejder) - Michał Król (63' Paweł Gierach), Michał Ozga, 4Martin Dobrotka, Konrad Matuszewski (46' Oskar Nowak) - Mikołaj Wasilewski (46' Cezary Sauczek), Mohamed Loua (67' Dawid Sołdecki), Joel Huertas (40' Kacper Wełniak), Adam Najem (67' Patryk Czułowski), Robert Bartczak (63' Denis Gojko) - Johan Oremo (46' Michał Żebrakowski)