Wiosenne przebudzenie na Polach Nadziei. Za chwile zakwitną żonkile

2012.03.11 00:00
Coraz bliżej do wiosny, coraz bliżej do pojawienia się kwiatów. Tymi symbolicznymi, przypominającymi o ludziach chorych i cierpiących są żonkile. Niebawem zakwitną na "Polach Nadziei". Rusza wiosenna część akcji.
Wiosenne przebudzenie na Polach Nadziei. Za chwile zakwitną żonkile
Fot: sxc.hu

Jej inauguracją będzie pokaz filmu "4 piętro" w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku, w poniedziałek o godz. 10.30. Projekcja skierowana jest głównie do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Po filmie odbędzie się dyskusja nt. "Rola rówieśników w procesie choroby dzieci i młodzieży" prowadzona przez pracowników Białostockiego Hospicjum dla Dzieci oraz pacjentki Kliniki Onkologii Dziecięcej w Białymstoku.

W ramach Pól Nadziei trwają również trzy konkursy. "Pomagam - to lubię!" jest konkursem skierowanym dla przedszkoli i szkół podstawowych, Nadzieja przychodzi wraz z drugim człowiekiem" to temat konkursu fotograficznego oraz poetyckiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, natomiast pt. "Żonkil- symbol nadziei" odbywa się konkurs biżuterii żonkilowej dla wszystkich zainteresowanych. Regulaminy będą dostępne na stronie internetowej: http://www.polanadziei.bialystok.pl

Prace można zgłaszać do 30 kwietnia. W planach jest też duża kwesta miejska 22 kwietnia, a zwieńczeniem kampanii będzie koncert finałowy 27 maja na placu przed Ratuszem.

- Pola Nadziei przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata - powiedział Dariusz Kuć, lekarz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Jesienią 2011 roku w ramach akcji posadzono 2 tysiące żonkili w wybranych miejscach wokół szkół, przedszkoli, uczelni i urzędów oraz w ogrodzie belwederskim wraz z Pierwszą Damą Anną Komorowską.

MAG

1360 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39