Wojciech Nowicki ma szansę zostać lekkoatletą roku na Starym Kontynencie

2022.09.20 14:22
Białostocki młociarz - Wojciech Nowicki - znalazł się w gronie nominowanych zawodników do tytułu Europejskiego Lekkoatlety Roku. 33-latek o prestiżowe wyróżnienie walczy z 9 innymi sportowcami. Głosowanie już trwa.
Wojciech Nowicki ma szansę zostać lekkoatletą roku na Starym Kontynencie
Fot:

European Athletics, czyli europejskie stowarzyszenie zrzeszające narodowe federacje lekkoatletyczne, ogłosiło nominacje w prestiżowym plebiscycie, który ma za zadanie wyłonić najlepszego lekkoatletę roku. Po zaszczytne miano może sięgnąć Wojciech Nowicki. Młociarz z naszego miasta, który nie tak dawno obronił tytuł mistrza Starego Kontynentu, jest bowiem w "10" nominowanych. Oprócz białostoczanina w grze o prestiżowe wyróżnienie są: Jake Wightman (Wielka Brytania, biegi na 1500 m i 800 m), Gianmarco Tamberi (Włochy, skok wzwyż), Pedro Pichardo (Portugalia, trójskok), Kevin Mayer (Francja, wielobój), Miltiadis Tentoglou (Grecja, skok w dal), Lamont Marcell Jacobs (Włochy, sprint), Jakob Ingebrigtsen (Norwegia, biegi na 1500 m i 5000 m), Armand Duplantis (Szwecja, skok o tyczce) oraz Kristjan Ceh (Słowenia, rzut dyskiem).

Szczegóły dotyczące głosowania (trwa ono do 30 września) znajdują się na oficjalnej stronie internetowej European Athletics. Głosy kibiców będą stanowiły 25% całego wyniku. Na pozostałą część złożą się opinie mediów, panelu ekspertów oraz federacji członkowskich.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 22 października podczas ceremonii w Tallinnie (Estonia). Warto zaznaczyć, że Wojciech Nowicki już nie pierwszy raz walczy o tytuł Europejskiego Lekkoatlety Roku. Młociarz do tego tytułu nominowany był m.in. przed rokiem.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1669 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39