WOW 2016 - Zimowe Warsztaty Orkiestrowe

dodane dnia: 2016-01-14 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
WOW 2016 - Zimowe Warsztaty Orkiestrowe
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2016-02-14 - 2016-02-15
WOW 2016 - Winter Orchestra Workshop czyli Zimowe Warsztaty Orkiestrowe 2016 są drugą edycją międzynarodowych warsztatów realizowana w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Uczestniczy w nich młodzież tworząca 90 osobową orkiestrę dętą. Młodzi muzycy to w większości uczniowie białostockich szkół ale nie tylko, impreza budzi zainteresowanie w całej Polsce i zgłoszenia napłynęły z odległych miast Wrocławia czy Katowic. Pod okiem wybitnych białostockich pedagogów i dyrygenta o międzynarodowej renomie przygotowywany jest repertuar na koncert finałowy. Muzyka którą zagrają uczniowie to utwory klasyczne ale też najbardziej znane przeboje muzyki filmowej takie jak "Gwiezdne Wojny" czy "Piraci z Karaibów". Warsztaty są wyjątkowa okazją do podniesienia swoich umiejętności muzycznych ponieważ mają bardzo intensywny program - muzycy ćwiczą po 6-7 godzin dziennie, szkolą się pod okiem najlepszych specjalistów i grają to co bardzo lubią czyli hity filmowe, czy gorące latynoskie kompozycje z dużym udziałem rozmaitych instrumentów perkusyjnych. Nad całością czuwa po raz drugi wspaniały pedagog, klarnecista i dyrygent - czyli Andrea Loss, który w tym roku bardzo aktywnie włącza się w prowadzenie warsztatów nie tylko dyrygując ale także dając wykłady z historii muzyki na Uniwersytecie Muzycznym i w Zespole Szkół Muzycznych.

Warsztaty przygotowała Białostocka Fundacja Pro Musica i są one bezpłatne dla uczestników jak i dla widowni która zechce przyjść na koncert finałowy. Jest to możliwe dzięki współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie, Stowarzyszeniu Pro Musica i zaangażowaniu nauczycieli muzyki jak i dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.

Na koniec warsztatów odbędą się 2 koncerty: 14 lutego o godz.13.00 Koncert Galowy w Sali Widowiskowej w Różanymstoku, oraz 15 lutego o godz.18.00 Koncert Finałowy w Sali Koncertowej przy ul. Podleśnej 2 na które serdecznie zapraszamy.

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy
Białystok/Różanystok

1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39