Z Białegostoku i regionu zniknie 6 sklepów Tesco. Pojawi się nowa sieć

2020.06.25 11:06
Tesco zdecydowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S. Wszystkie sklepy przejdą rebranding, a 7 tys. pracowników zostanie przeniesionych do Netto.
Z Białegostoku i regionu zniknie 6 sklepów Tesco. Pojawi się nowa sieć
Fot: Eryk Ja

Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska porozumiała się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności spółki – w tym jej sklepów i magazynów. Transakcja obejmuje przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach.

Tesco w innych krajach

- Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy - powiedział Dave Lewis, prezes Grupy Tesco.

- Kupujemy firmę z zamiarem połączenia Tesco Polska z naszą siecią handlową, która od 25 lat jest obecna w Polsce. Pozwoli nam to zwiększy skalę działalności. Obecnie czekamy na otrzymanie zgody urzędów antymonopolowych i zatwierdzenie transakcji. Spodziewamy się, że stanie się to w czwartym kwartale 2020 r. - mówi Janusz Stroka prezes Netto Polska.

Zmiana wizerunku, pracownicy ci sami

Każdy z przejętych sklepów przejdzie rebranding. Zostanie odnowiony i ponownie otwarty już jako Netto 3.0. Wszystkie sklepy zaczną funkcjonować zgodnie z naszą flagową koncepcją 3.0 nie później niż 1,5 roku po sfinalizowaniu umowy. Zanim to jednak nastąpi wszystkie 301 placówek będzie działało nadal pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w ciągu najbliższych kilku miesięcy co pozwoli na bardziej precyzyjny obraz sytuacji.

- Naszą ambicją jest integracja obu organizacji i rozwój największych talentów. Dlatego wszyscy pracownicy Tesco Polska, pracujący w 301 sklepach, centrach dystrybucji i zespole centrali przeniosą swoje dotychczasowe role do Salling Group. Kolejne miesiące spędzimy na opracowaniu szczegółowego planu najlepszego połączenia obu firm - dodał Janusz Stroka.

W województwie podlaskim jest 6 sklepów sieci Tesco: w Białymstoku przy ul. Gen. Sosabowskiego oraz w Czarnej Białostockiej (ul. Sienkiewicza), Grajewie (ul. Dworna), Sokółce (ul. Lotników Lewoniewskich), Suwałkach (ul. Kościuszki) i Zambrowie (ul. Mazowiecka).

W województwie podlaskim dotąd nie było sklepów sieci Netto.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1141 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39