Z Polski do Ameryki Południowej. To możliwe! [KONKURS]

2024.04.09 07:58
W ramach nadchodzącego koncertu z cyklu Jazz na BOK-u, na scenie klubu Fama wystąpi Marcin Masecki, który od dziecka związany jest z Ameryką Południową. Artysta zaprezentuje publiczności twórczość wchodzącą w skład projektu "Boleros y mas".
Z Polski do Ameryki Południowej. To możliwe! [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Koncert Marcin Masecki Trio odbędzie się w ramach Jazz na BOK-u w niedzielę (14 kwietnia) w klubie Fama.

Marcin Masecki Trio

Marcin Masecki to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator, a także pedagog, który regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym. Choć obecnie jego muzyka przemierza światowe sceny, jego korzenie sięgają daleko na kontynent Ameryki Południowej. Dzieciństwo spędzone w małym miasteczku Popayan, położonym u podnóża Andów w Kolumbii, pozostawiło trwały ślad w jego życiu i twórczości. To właśnie tam zetknął się z bogactwem kultury latynoamerykańskiej, która do dziś jest dla niego inspiracją.

Jego najnowszy projekt, zatytułowany "Boleros y mas", stanowi osobistą podróż artysty przez klasykę latynoamerykańskiej muzyki, a także jego własne kompozycje inspirowane różnorodnymi rytmami i stylami, takimi jak salsą, sambą, rumbą, czaczą, chorem, tangiem, walcem wenezuelskim, mambem, maxixem, bossanovą, kumbią i ueglegle. W ramach tego projektu Masecki nie tylko interpretuje znane utwory, ale również sięga do własnych korzeni, tworząc nowe, unikatowe kompozycje.

W ramach koncertu w klubie Fama, Marcin Masecki zaprezentuje publiczności projekt "Boleros y mas". W formacie klasycznego tria fortepianowego artysta zabierze słuchaczy w podróż po bogactwie latynoamerykańskiej muzyki. Nie tylko zagra, ale również zaśpiewa zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chorów brazylijskich i tang argentyńskich.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na wydarzenie. Aby je zdobyć, można wziąć udział w konkursie dostępnym TUTAJ.

Więcej informacji: Jazz na BOK-u: Marcin Masecki Trio

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

891 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39