Za dwa złote chcieli pobić ucznia. Chuligani skazani

2015.02.12 00:00
Białostocki sąd rejonowy skazał 21-letniego Adama R. oraz 19-letniego Patryka A. Mężczyźni terroryzowali przechodniów i uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego, żeby dali im 2 zł.
Za dwa złote chcieli pobić ucznia. Chuligani skazani
Fot: Archiwum

Sprawa dotyczy wydarzeń z listopada 2014 roku. Wtedy właśnie jeden z mieszkańców bloku przy ul. Warszawskiej zauważył przez okno swojego domu dziwnie zachowujących się mężczyzn. Wyłudzili oni pieniądze od jednego z przechodniów, a następnie chcieli dostać się na teren wspólnoty mieszkaniowej. Mężczyzna zadzwonił na policję. W tym czasie Adam R. i Patryk A. udali się do VI Liceum Ogólnokształcącego. Obaj mężczyźni byli pijani. W szatni szkoły zastraszali uczniów i chcieli, aby nastolatkowie dali im dodatkowe pieniądze na alkohol. Mężczyźni długo kręcili się po budynku szkoły. W holu złapali jednego z uczniów i zagrozili mu pobiciem oraz zabraniem dokumentów, jeżeli ten nie wyda im pieniędzy. Chłopak został także uderzony w twarz, po czym wezwał policję.

Mężczyźni szybko uciekli ze szkoły, ale wpadli w ręce policjantów i przyznali się do winy. Groziło im do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał jednak tylko Patryka A. na dwa lata więzienia w zawieszeniu. W ocenie sądu tylko ten mężczyzna był agresywny i podbił ucznia. Z kolei jego kompan - Adam R. - został uniewinniony. Wyrok Sądu Rejonowego w Białymstoku jest prawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1148 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39