Zacierał ślady zabójstwa. Ojciec zamordowanego noworodka skazany

2015.01.08 00:00
Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał ojca zamordowanego noworodka przy ul. Buskiej. Piotr W. nie odpowiadał jednak za zabójstwo.
Zacierał ślady zabójstwa. Ojciec zamordowanego noworodka skazany
Fot: ŁW

Mężczyzna był oskarżony o zacieranie śladów przestępstwa, niepowiadomienie o całym zdarzeniu odpowiednich organów ścigania oraz znieważenia ciała dziecka i właśnie za te zarzuty został skazany. Piotr W. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Sąd przychylił się do tego wniosku i mężczyzna usłyszał wyrok roku więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 4 lat.

Przypomnijmy, że sprawa sięga jesieni 2013 roku. Wtedy to przypadkowy mężczyzna spacerujący z psem przy ul. Buskiej w Białymstoku znalazł w zaroślach ciało noworodka. Obok leżały zakrwawione ręczniki, kołderka i torba. Po zamieszczonych w mediach komunikatach dotyczących poszukiwania rodziców noworodka, para, razem ze swoimi rodzicami, zgłosiła się na policję.

Dziecko urodziło się w warunkach domowych, a następnie zostało uduszone przez matkę przy pomocy gumki do włosów. Izabela M. za zabójstwo dziecka usłyszała wyrok 10 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1227 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39