Załatwiali prawo jazdy w białostockim WORD. 6 osób zatrzymanych

2015.11.19 00:00
Załatwiali zdanie egzaminu na prawo jazdy. 6 osób zostało zatrzymanych za pośredniczenie m.in. w białostockim WORDzie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.
Załatwiali prawo jazdy w białostockim WORD. 6 osób zatrzymanych
Fot: Archiwum

Policjanci z Białymstoku, przy wsparciu funkcjonariuszy z Łomży i Wydziału do Walki z Korupcją KSP w Warszawie, w miniony wtorek, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku zatrzymali 4 mężczyzn i 2 kobiety w wieku od 31 do 64 lat. Zatrzymani mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka podejrzani są o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w Ośrodkach Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Warszawie-Bemowo.

Cała szóstka usłyszała już zarzuty popełnienia w latach 2011-2012 przestępstw płatnej protekcji. Ponadto 4 osobom spośród nich przedstawione zostały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W stosunku do 4 zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji. Dwie kolejne zostały w czwartek doprowadzone do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a pracujący nad nią funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1800 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39