Zamierzasz wziąć udział w loterii paragonowej? Najpierw przeczytaj ostrzeżenie

2016.06.21 07:57
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywą aplikacją mobilną. Tym razem oszuści próbują wprowadzać w błąd uczestników Narodowej Loterii Paragonowej.
Zamierzasz wziąć udział w loterii paragonowej? Najpierw przeczytaj ostrzeżenie
Fot: pixabay.com

Resort finansów opublikował komunikat dotyczący fałszywych aplikacji mobilnych służących do rejestracji paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej.

Zatem jeżeli ktoś natknie się w internecie na aplikację, która ułatwia wzięcie udziału w loterii, musi mieć świadomość tego, że najprawdopodobniej ma do czynienia z oszustwem. Lepiej ręcznie wpisać dane z druczka kasowego i zrezygnować z fotografowania dowodu zakupu na potrzeby nieznanej aplikacji.

Ministerstwo Finansów i organizator loterii Unique One informują, że nie opracowały takiej aplikacji i nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody poniesione na skutek korzystania z niej.

Jednocześnie urząd przypomina, że rejestracja kwitków w grze losowej odbywa się poprzez formularz, który dostępny jest na stronie internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna, która ma uświadomić Polakom, jak ważną rolę odgrywają w kształtowaniu wiarygodnego obrotu gospodarczego i przekonać ich, że branie paragonu oznacza wsparcie dla uczciwych przedsiębiorców i sprawiedliwej konkurencji między nimi.

Loteria ruszyła w październiku ubiegłego roku i potrwa do 30 września 2016 r.

Jej uczestnikami mają prawo być osoby, które ukończyły 18 lat. Mogą one zarejestrować dowolną liczbę paragonów, przy czym każdy musi być wystawiony na kwotę min. 10 zł.

Oryginał paragonu należy zachować, ponieważ potrzebny będzie do odebrania ewentualnej nagrody. Wszystkie wygrane zwolnione są z podatku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

737 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39