Zbiórka elektrośmieci. Można zamówic transport z domu

2016.01.15 00:00
Każde urządzenie, nawet te najmniejsze, jak elektroniczny zegarek, budzik czy telefon komórkowy powinny trafić do selektywnego punktu zbiórki odpadów.
Zbiórka elektrośmieci. Można zamówic transport z domu
Fot: materiały prasowe

Każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zasilany przez prąd lub baterie ma w sobie wiele szkodliwych substancji, stanowiących poważne zagrożenie dla człowieka. Związki bromu zawarte w komputerach powodują problemy zdrowotne zarówno u ludzi, jak i u zwierząt; chrom, który ochrania metalowe elementy przed korozją, powoduje zaburzenia układu krążenia, choroby skóry i alergie - to tylko jedne z wielu toksycznych substancji zawartych w urządzeniach.

W ramach programu "Moje miasto bez elektrośmieci" mieszkańcy Białegostoku w każdą trzecią sobotę miesiąca - teraz będzie to 16 stycznia - w godz. 9.00-14.00 mogą przynieść elektrośmieci na parking obok hipermarketu Auchan przy ul. Hetmańskiej.

Na co dzień białostoczanie powinni oddawać elektrośmieci do ZUOK w Hryniewiczach (czynny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8.00-16.00 oraz w soboty godz. 7.00-14.30).

Możemy także pozbyć się wielkogabarytowego sprzętu, takiego jak komputery, lodówki, kuchenki elektryczne, zmywarki do naczyń, nie wychodząc z domu. Wystarczy na www.elektrosmieci.pl wypełnić specjalny formularz lub zadzwonić pod numer 2222 333 00 ustalając dogodny termin ich odbioru. Usługa odbioru z domów wielkogabarytowych elektrośmieci jest bezpłatna.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1580 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39