Zbliża się kolejna akcja "Książka za worek śmieci". Można się zgłaszać

2022.08.30 17:53
Nadchodzi kolejna, dwudziesta już edycja akcji "Książka za worek śmieci". Jej celem jest zachęcenie ludzi do sprzątania i dbania o środowisko.
Zbliża się kolejna akcja "Książka za worek śmieci". Można się zgłaszać
Fot: pixabay.com

Zbliża się dwudziesta edycja akcji "Książka za worek śmieci". Inicjatywa będzie organizowana w 16 wojewódzkich miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Olsztynie, Białymstoku, Opolu, Rzeszowie, Gorzowie, Wielkopolsce i Kielcach.

Sprzątanie rozpocznie się w sobotę (17.09) o godz. 10.00. nad dopływem rzeki Dolistówki, w pobliżu ul. Wołyńskiej (na tyłach kościoła pw. Ducha Świętego).

Książki dostanie pierwszych 50 osób, które zgłoszą się do akcji. Mogą to zrobić wysyłając indywidualne zgłoszenie przez formularz dostępny tutaj: KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI

Osoby, które się zgłoszą, w wyznaczonym terminie, na miejscu otrzymają od koordynatorów worki i rękawice. Organizatorzy proszą, by uczestnicy pamiętali o odpowiednim stroju – do sprzątania należy założyć pełne, wysokie buty i koniecznie długie spodnie. Warto też zabrać ze sobą okrycie wierzchnie z długim rękawem, gdyż sprzątane będą tereny zielone i zarośnięte, a odpowiednie ubranie pozwoli ochronić skórę przed zadrapaniami i skaleczeniami. Warto też spryskać się preparatem na komary i kleszcze oraz wziąć ze sobą nieprzemakalną odzież na wypadek deszczu. Wziąć też należy ze sobą przekąski i zapas wody. Na miejscu dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk i apteczka z podstawowym wyposażeniem do samodzielnego użytku.

O odbiór śmieci zebranych podczas akcji zadba Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Białystok.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Nie trzeba rejestrować udziału dzieci w wydarzeniu. Dla maluchów przewidywana jest dodatkowa, limitowana pula książek.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

907 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39