Zła passa dobiegła końca. Czas gonić czołówkę

2023.12.10 13:46
Po trzech porażkach z rzędu REA BAS Białystok nareszcie zwyciężył. Po triumf Podlasianie sięgnęli w sobotę (9.12) w domowym starciu z Gwardią Wrocław.
Fot: Wioleta Choińska

Przegrane pojedynki z MKS-em Będzin, MCKiS-em Jaworzno oraz Visłą Bydgoszcz sprawiły, że REA BAS Białystok wypadł z górnej "8", która daje grę w play-offach. W domowym spotkaniu z niżej notowaną Gwardią Wrocław podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego chcieli więc za wszelką cenę przerwać złą passę, jednak początek meczu nie dawał wielkich nadziei na korzystne rozstrzygnięcie. Gospodarze szybko przegrywali 3:8, a następnie 10:16 i choć w końcówce partii białostoczanie doprowadzili do remisu po 21, to ostatnie piłki należały do Gwardii, która zwyciężyła inauguracyjnego seta 25:23.

Kolejna odsłona rywalizacji ponownie była emocjonująca i znów zakończyła się rezultatem 25:23. Tym razem lepsi okazali się siatkarze ze stolicy Podlasia. Gospodarze po wyrównaniu stanu spotkania nabrali wiatru w żagle i w następnych setach białostoczanom grało się już łatwiej. W trzeciej części REA BAS zwyciężył do 17, a później ekipa z naszego miasta triumfowała do 21, w efekcie czego podlaski zespół wygrał 3:1 i tym samym zła seria odchodzi nareszcie w niepamięć.

Mimo zgarnięcia kompletu oczek BAS nie wskoczył jednak do górnej "8". Podlasianie wciąż są na miejscu numer 9, ale strata do kilku drużyn jest naprawdę niewielka. Od czwartego w stawce BBTS-u Bielsko-Biała białostocki team dzielą w tej chwili tylko 3 punkty.

W sobotę na parkiet wyszedł też żeński zespół BAS-u. Drużyna prowadzona przez Marcina Wojtowicza zmierzyła się we własnej hali z wiceliderem rozgrywek, czyli LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki. Białostoczanki postawiły przyjezdnym bardzo trudne warunki, jednak ambitna postawa zwycięstwa nie dała. BAS przegrał z silnym rywalem 2:3, a decydujący o losach tego meczu tie-break zakończył się rezultatem 15:12 dla zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego.

14. UJ CM Solna Wieliczka 11 2 10:33 869:1007

REA BAS Białystok - Gwardia Wrocław 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:21)
REA BAS Białystok: Rawiak (12 pkt), Turski (8 pkt), Goss (19 pkt), Naliwajko (12 pkt), Gruszczyński (3 pkt), Gwardiak (11 pkt), Ostaszewski (libero) oraz Kacperkiewicz
Gwardia Wrocław: Lubaczewski (18 pkt), Biliński, Bogusiewicz (3 pkt), Śliwka (19 pkt), Uszok (3 pkt), Godlewski (22 pkt), Chmielewski (libero) oraz Kuźmiczonek (1 pkt), Janiak (2 pkt) i Pakos

BAS Białystok - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (23:25, 25:19, 19:25, 25:22, 12:15)
BAS Białystok: Ociepa, Mennecozzi, Kuriata, Szymańska, Niedźwiecka, Papszuspodyn, Szmigielska, (libero) oraz Kempfi, Sokolińska
LOS Nowy Dwór Mazowiecki: Filipek, Sidor, Plaga, Grabowska, Kowalczyk, Budnik, Bodasińska (libero) oraz Bakiewicz, Stachowiak, Bolińska