Złe wieści dla fanów siatkówki. Sytuacja białostockiego zespołu jest trudna

2021.02.04 09:10
W meczu 21. kolejki Tauron 1. Ligi BAS Białystok przegrał na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Dla podlaskiego klubu była to już 17. porażka w obecnym sezonie.
Fot: BAS Białystok

Po ograniu w poprzedniej serii zmagań Olimpii Sulęcin wydawało się, że cenny triumf może być dla BAS-u punktem zwrotnym i białostocka drużyna ma szansę na kontynuowanie zwycięskiej passy, zwłaszcza, że terminarz wskazywał, iż kolejnym rywalem będzie drużyna z dolnej połowy tabeli, czyli ZAKSA Strzelce Opolskie.

Niestety rzeczywistość okazała się inna. W trakcie wyjazdowej potyczki, która doszła do skutku w środowy (3.02) wieczór, podopieczni Piotra Łuki potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę tylko w jednej partii. W drugim secie BAS wygrał 25:21.

Pozostałe odsłony spotkania należały już jednak do gospodarzy. ZAKSA na otwarcie meczu zwyciężyła 25:20, a następnie triumfowała też do 15 i 22, dlatego cały bój zakończył się wynikiem 3:1.

W tej chwili Podlasianie tracą do bezpiecznej strefy 7 punktów. Jeżeli dodamy do tego fakt, że gracze z północno-wschodniej Polski mają do rozegrania już tylko 7 spotkań, a wśród przeciwników są takie kluby, jak BKS Visła Bydgoszcz (wicelider) i Exact Systems Norwid Częstochowa (4. miejsce w tabeli), widzimy, że utrzymanie się na zapleczu PlusLigi będzie niezwykle, ale to niezwykle trudnym zadaniem.