Złodzieje pomylili rodzaje paliwa

2020.12.28 13:01
Na dobry początek trzech mężczyzn ukradło tablice rejestracyjne ze skody. Szczęście przestało im jednak dopisywać, kiedy dotarli na stację benzynową.
Złodzieje pomylili rodzaje paliwa
Fot: podlaska policja

Augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych ze skody na jednym z parkingów leśnych w gminie Nowinka.

Zgłaszający dodał, że widząc całą sytuację, pojechał ze znajomymi za podejrzanymi. Ci ostatni poruszali się mercedesem. Alarmujący natomiast audi. Po przejechaniu kliku kilometrów pojazdy się zatrzymały, a z mercedesa wysiadło trzech mężczyzn. Zaczęli rzucać w audi różnymi przedmiotami.

W rezultacie, w samochodzie zostały wybite dwie szyby oraz powstały wgniecenia i zarysowania lakieru. Następnie trzech mężczyzn z powrotem wsiadło do mercedesa i odjechali w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony oszacował straty na 1500 zł.

Policjanci szukali mercedesa i osób, które nim podróżują. Po kilkunastu minutach otrzymali informację, że na terenie powiatu sejneńskiego mężczyźni poruszający się autem, który posiadał tablice rejestracyjne skradzione ze skody, ukradli paliwo.

Mundurowi ustalili, że kierowca po zatankowaniu pojazdu, z impetem chciał wyjechać ze stacji, nie płacąc za benzynę. Jednak pomylił rodzaj paliwa i zatankował zamiast oleju napędowego benzynę. W efekcie po przejechaniu kilku metrów, w pojeździe zgasł silnik. 31-, 24- i 23-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze, podczas wykonywania czynności, w pobliżu samochodu znaleźli również pojemnik z białym proszkiem, który został wysłany do badań narkotykowych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za kradzież tablic rejestracyjnych i paliwa odpowiedzą oni na podstawie Kodeksu wykroczeń.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1412 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39