Zmiana pogody. Synoptycy ostrzegają

2023.08.25 06:32
W nadchodzącym czasie możemy spodziewać się gwałtownej zmiany pogodowej, ponieważ nad Białymstokiem mogą zawisnąć chmury. Możemy spodziewać się deszczu, a nawet burzy.
Zmiana pogody. Synoptycy ostrzegają
Fot: Pixabay.com

Pochmurny piątek

Według przewidywań synoptyków, piątek w stolicy województwa podlaskiego będzie przez praktycznie cały dzień pochmurny. Wieczorem możemy co prawda spodziewać się słońca, jednak nie zawita do nas na długo. Zachmurzenie pokryje w ciągu dnia maksymalnie 100 proc. powierzchni nieba. Możemy spodziewać się także wysokiej wilgotności powietrza z samego rana.

Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie co prawda 28°C, jednak w nocy spadnie do 17°C.

Wiatr przybędzie do nas z południa z prędkością 11 km/h, w porywach do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie 1013 hPa, a średnia wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 44 proc. Warunki biometryczne prezentują się niekorzystnie.

Słońce zaczęło dziś wschodzić o godz. 5:25. Na astronomiczne południe poczekamy do godz. 12:29, natomiast na zachód słońca do godz. 19:34. Długość dnia wyniesie 14 godzin i 9 minut, a nocy 9 godzin i 51 minut. Nasz naturalny satelita zacznie wschodzić o godz. 16:03, po czym zniknie o godz. 22:34.

Według kalendarza świąt nietypowych na piątek wypada Dzień polskiej żywności i Dzień Zupy Błyskawicznej. Imieniny świętują: Ludwik, Luiza, Patrycja, Arediusz, Elwira, Euzebiusz, Gaudencjusz, Gaudenty, Genezjusz, Grzegorz, Hermina, Józef, Julian, Kalasanty, Michał, Peregryn, Poncjan, Teodoryk, Tomasz i Wincenty.

Burzowa sobota

Zapowiedzi synoptyków wskazują na to, iż sobota rozpocznie się burzowo. W ciągu dnia możemy spodziewać się słońca, jednak po południu ponownie czeka nas zerwanie chmur. Wieczorem mogą być przelotne opady deszczu, a oprócz tego będzie wysoka wilgotność powietrza. Chmury ponownie zakryją maksymalnie 100 proc. powierzchni nieba.

Termometry wskażą w ciągu dnia ponownie 28°C oraz 17°C w nocy.

Z zachodu przywędruje do nas wiatr z prędkością 18 km/h, przy czym będzie mógł osiągnąć maksymalnie 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1010 hPa, a wilgotność powietrza do 41 proc. Biomet w dalszym ciągu niekorzystny.

Wschód słońca rozpocznie się o godz. 5:26, astronomiczne południe o godz. 12:28, a zachód słońca o godz. 19:31. Dzień potrwa przez 14 godzin i 5 minut, a noc 9 godzin i 55 minut. Księżyc zacznie wschodzić o godz. 17:18, a jego zachód planowany jest na godz. 23:28.

Kalendarz świąt nietypowych zapowiada, iż w sobotę wypada Święto Brokatu, Międzynarodowy Dzień Psa i Dzień Spieczonego Bliźniaka. Imieniny będą świętować: Aleksander, Maria, Sandra, Adrianna, Dobroniega, Fortunat, Hadrian, Hadriana, Ireneusz, Joanna, Konstancjusz, Maksymilian, Natalia, Symplicjusz, Symplicy, Teresa, Wiktorian, Wiktoriana, Wiktorianna, Wirzchosław i Wirzchosława.

Deszczowa niedziela

Synoptycy zapowiadają, iż czeka nas niedziela z deszczem, który pojawi się po południu. W ciągu reszty dnia możemy spodziewać się dużego zachmurzenia, które pokryje 100 proc. powierzchni nieba w trakcie całej niedzieli. Tego dnia będzie także wysoka wilgotność powietrza.

Temperatura osiągnie maksymalnie 25°C. W nocy natomiast spadnie do 18°C.

W niedzielę zawieje wschodni wiatr, który osiągnie prędkość 7 km/h, a maksymalnie 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na 1010 hPa, natomiast wilgotność powietrza wyniesie średnio
81 proc. Biomet w dalszym ciągu nie ulegnie zmianom i pozostanie niekorzystny.

Poranny wschód słońca rozpocznie się o godz. 5:28. Astronomiczne południe będzie miało swój początek o godz. 12:28, natomiast zachód słońca o godz. 19:29. Dzień potrwa przez 14 godzin i 1 minutę, natomiast noc 9 godzin i 59 minut. Księżyc pojawi się w niedzielę o godz. 18:15.

Nietypowe święta, jakie będzie można obchodzić w niedzielę to Dzień Tira i Międzynarodowy Dzień Gier Książkowych. Tego dnia imieniny mogą świętować: Cezary, Józef, Monika, Agnieszka, Amadea, Amadeusz, Cezariusz, Dominik, Fortunat, Gebhard, Honorat, Jan, Liceria, Liceriusz, Małgorzata, Manea, Marcelin, Przybymir, Piotr, Rufus, Sabinian, Serapion i Stosław.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

517 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39