Znamy datę Up To Date Festival

2018.02.28 12:54
Organizatorzy Up To Date Festival ogłosili datę tegorocznej edycji. Już po raz 9. w jeden z wrześniowych weekendów Białystok zamieni się w miasto rozbrzmiewające wyszukaną elektroniką i niebanalnym hip-hopem.
Znamy datę Up To Date Festival
Fot: Grzegorz Chuczun

Tegoroczna edycja Up To Date Festival odbędzie się już 7 i 8 września. Up To Date Festival nie jest zwykłym festiwalem. W ciągu ośmiu ostatnich lat z niedużej lokalnej imprezy przewidzianej dla kilkuset osób UTDF stał się unikatowym wydarzeniem muzycznym o międzynarodowym zasięgu.

W ubiegłorocznej edycji białostockiego festiwalu wzięło udział ponad 8000 uczestników, co jest 20% wzrostem frekwencji względem roku poprzedniego. Zanotowano także rekordową liczbę osób, które na festiwal przybyły do Białegostoku z odległych miast. Tym razem stanowili oni aż 70% wszystkich uczestników. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem festiwalu wyprzedały się wszystkie karnety na Centralny Salon Ambientu, a w ciągu kilku pierwszych godzin od otwarcia
festiwalowych bram wyprzedano wszystkie karnety na festiwal. Ubiegłoroczny Up To Date Festival był także rekordowy pod względem programu artystycznego. Na pięciu festiwalowych scenach wystąpiło ponad 50 artystów (10 po raz pierwszy występujących w Polsce) z 16 krajów, dając w sumie 48 koncertów, w tym 4 premiery światowe.

Up To Date Festival to nie tylko muzyka. W programie znalazły się także bezpłatne wystawy i akcje społeczne, w tym akcja 50+, dzięki której każdy kto ukończył pięćdziesiąty rok życia mógł wziąć udział w koncertach całkowicie za darmo. Festiwal to działania zwracające uwagę głównych odbiorców festiwalu, czyli ludzi do 35 roku życia, na wartość, jaką są relacje ze starszym pokoleniem. To właśnie im został poświęcony ubiegłoroczny film promujący Up To Date Festival pt. "Za darmo". Film wzbudził setki komentarzy mówiących o łzach wzruszenia, niesamowitości festiwalu i tym, jak Białostoczanie potrafią być kreatywni, a promował akcję społeczną - "Wyślij pocztówkę do babci" - w efekcie czego z pozdrowieniami z festiwalu
wysłano ok. 900 pocztówek.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1479 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39