Żonkilowa kwesta na ulicach Białegostoku

2014.04.06 00:00
Już w niedzielę (6.04) odbędzie się żonkilowa kwesta na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci. Przeprowadzi Fundacja "Pomóż Im".
Żonkilowa kwesta na ulicach Białegostoku
Fot: sxc.hu

W kweście w naszym regionie weźmie udział 27 białostockich kościołów, centra handlowe oraz ok. 650 kwestujących wolontariuszy. Zbiórka pieniężna odbędzie się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Pola Nadziei", która ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby nieuleczalnie chorych osób żyjących w najbliższej okolicy. Znakiem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei.

Tegoroczna kwesta jest rekordowa pod względem liczby zaangażowanych w nią wolontariuszy. Kwestująca młodzież (od podstawówki do liceum) będzie wyposażona w żółte kamizelki lub koszulki, specjalne puszki kwestarskie, ulotki oraz papierowe żonkile origami, które będą rozdawane darczyńcom. Wolontariuszy będzie można spotkać przed większością białostockich kościołów i w okolicach(w godzinach Mszy Świętych), w centrach handlowych w godzinach 10-18 (Atrium Biała, Galeria Antoniuk, Auchan Produkcyjna i Auchan Hetmańska) oraz w Łomży w Galerii Veneda. Wolontariuszy w kwestowaniu będą wspierać również znani białostoccy dziennikarze i aktorzy.

Zbiórka przypadająca 6 kwietnia jest kulminacją żonkilowych kwest, które w pojedynczych białostockich parafiach katolickich potrwają do 25 maja.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1177 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39