ZUS znowu rekrutuje. Kogo szuka tym razem?

2019.09.19 07:52
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poszukuje kilku osób do pracy w urzędzie. Kto może liczyć na posadę w budżetówce?
ZUS znowu rekrutuje. Kogo szuka tym razem?
Fot: JF

Osoba ds. projektów decyzji i postanowień

ZUS Oddział w Białymstoku szuka chętnych do pracy, którzy zajmą się przygotowywaniem projektów decyzji i postanowień. Niezbędnym wymogiem jest średnie wykształcenie, aczkolwiek większe szanse mają osoby z tytułem magistra w dziedzinach: prawo, administracja, ekonomia, zarządzanie, nauki społeczne lub ubezpieczenia społeczne. Pracodawca oczekuje umiejętności obsługi pakietu MS Office, znajomości stosowania przepisów i poprawnego przekazywania informacji pisemnych, poprawnego wnioskowania, komunikatywności oraz rzetelności. Kandydat powinien znać się też m.in. na ustawach o emeryturach i rentach z FUS, rencie socjalnej, kombatantach itp.

Osoba, która zostanie zatrudniona, będzie odpowiedzialna za opracowanie i opiniowanie wniosków w sprawach świadczeń wyjątkowych oraz rodzicielskich świadczeń uzupełniających. Zajmie się także przygotowywaniem projektów postanowień i decyzji w sprawach świadczeń wyjątkowych, sporządzaniem raportów okresowych czy archiwizacją dokumentacji. Zainteresowani mogą wysyłać lub przynosić zgłoszenia do 27 września do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku przy ul. Młynowej 29 (Wydział Kadrowo-Płacowy, pok. 310 na III piętrze - budynek B).

Kilku kandydatów ds. opracowywania decyzji i korespondencji

Urząd szuka też kogoś na stanowisko ds. opracowania decyzji i korespondencji. Mile widziane, by kandydaci mieli wykształcenie wyższe (ekonomia, zarządzanie, administracja, ubezpieczenia) oraz minimum 2-letnie doświadczenie w pracy związanej z obsługą świadczeń emerytalno-rentowych. Dodatkowymi wymaganiami pracodawcy są: znajomość pakietu MS Office, umiejętność stosowania przepisów i poprawnego przekazywania informacji pisemnych, komunikatywność, rzetelność i wiedza na temat poprawnego wnioskowania. Dobrze, by kandydat znał też ustawy o emeryturach i rentach z FUS i o systemie ubezpieczeń społecznych. Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane w ZUS przy ul. Młynowej 29 w Wydziale Kadrowo-Płacowym do 27 września. Na etat mogą liczyć 4 osoby. Pracodawca gwarantuje m.in. stabilne zatrudnienie, ubezpieczenie grupowe oraz pakiet dopłat z ZFŚS dla pracowników i członków rodzin.

Urząd szuka też kogoś do Wydziału Zasiłków

Jedna osoba poszukiwana jest też w Wydziale Zasiłków białostockiego ZUS. Urząd chce zatrudnić kogoś z wyższym wykształceniem (mile widziane ukończone takie kierunki jak: ekonomia, rachunkowość, administracja, ubezpieczenia społeczne). Atutem będzie również minimum półroczne doświadczenie w pracy związanej z obsługą finansową. Wśród wymagań dodatkowych są: znajomość pakietu MS Office, umiejętność stosowania przepisów i poprawnego wnioskowania, dobra współpraca z innymi, komunikatywność i rzetelność. Większe szanse ma kandydat, który zna ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, ustawy ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, w szczególności zasady podlegania ubezpieczeniu chorobowemu poszczególnych grup ubezpieczonych. W tym przypadku zgłoszenia także będą przyjmowane do 27 września w siedzibie ZUS.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39