62. Memoriał Janusza Kusocińskiego: Lićwinko coraz mocniejsza. Rekord wyrównany

2016.06.20 09:52
Świetny występ podczas 62. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie zanotowała zawodniczka Podlasia Białystok - Kamila Lićwinko. Reprezentantka Polski pokonała poprzeczkę zawieszoną na 199 cm, wyrównując tym samym swój rekord życiowy.
Fot: commons.wikimedia.org

Lićwinko konkurs w Szczecinie zaczęła bardzo dobrze. Najpierw za pierwszym razem pokonała wysokość 188 cm, następnie 191, 193 i 195 cm - każda porzeczka zaliczona za drugim razem oraz 197 cm i ostatecznie 199 cm w pierwszej próbie.

Na zawodach w Szczecinie w biegu na 800 metrów druga była Paulina Mikiewicz-Łapińska. Zawodniczka Podlasia Białystok uzyskała rezultat 2:04,37. Najszybsza okazała się Anna Sabat (Resovia Rzeszów) - 2:04,36.

Całkiem nieźle w konkursie skoku w dal spisał się Bartosz Chojnowski, który zajął miejsce piąte - 6,89 m.

W konkursie rzutu młotem tuż za podium uplasował się Wojciech Nowicki. Reprezentujący Podlasie Białystok lekkoatleta uzyskał 75,91 m. Pierwszy był Paweł Fajdek - 80,10 m.

Również tuż za podium, na czwartej pozycji, w rywalizacji na 100 metrów była zawodniczka UKS 19 Bojary Białystok Katarzyna Sokólska - 11,83 s. Zwyciężyła Ewa Swoboda - 11,36 s.