8 kg marihuany na rynku. Pięć osób zamieszanych w handel narkotykami

2014.03.12 00:00
Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom. Mężczyźni mieli handlować narkotykami na dużą skalę.
8 kg marihuany na rynku. Pięć osób zamieszanych w handel narkotykami
Fot: Archiwum

Prokuratura postawiła głównemu oskarżonemu w sprawie aż 22 zarzuty. Śledczy wyliczyli, że 23-letni Kajetan B. od lipca 2011 roku do września 2012 roku wprowadził do obrotu blisko 8 kg marihuany. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Wraz z 23-latkiem na ławie oskarżonych zasiądzie także 29-letni Tomasz K.. Mężczyzna miał zaopatrywać się u Kajetana B. w towar. Śledczy dysponują nagraniami rozmów mężczyzn, którzy umawiali się na transakcje. Tomasz K. przyznał się do winy i złożył w prokuraturze obszerne wyjaśnienia.

Śledczy oskarżyli też 40-letniego Mariusza J., który to dostarczał narkotyki Tomaszowi K. podczas gdy Kajetan B. wyjeżdżał z miasta. 40-latek nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura postawiła także zarzuty 29-letniemu Kamilowi D. Mężczyzna w styczniu 2013 roku został przyłapany ze środkami odurzającymi. 29-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów, jednak jako źródło skąd zaopatrywał się w środki wskazał obywatela Rosji.

Ostatnim i najmłodszym z oskarżonych okazał się 20-letni Damian L. Mężczyzna handlował narkotykami wśród sokólskich gimnazjalistów. Wszyscy mężczyźni byli już wcześnie karani. W procesie będą odpowiadać z wolnej stopy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

642 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39