A już witali się z gąską. Budowa Sitarskiej znów odłożona w czasie

2016.11.02 17:25
Do 21 listopada został przesunięty termin składania ofert w przetargu na budowę przedłużenia ul. Sitarskiej. Tym razem ze względu na pytania ewentualnych wykonawców.
A już witali się z gąską. Budowa Sitarskiej znów odłożona w czasie
Fot: UM Białystok

Budowa przedłużenia ul. Sitarskiej, która miałaby sięgać, aż do ul. Świętokrzyskiej to białostocka "niekończąca się opowieść". Pierwsze plany zrealizowania tej inwestycji sięgają 2006 roku. Od tamtej pory na przeszkodzie rozpoczęcia prac stawały różne problemy – kwestie związane z wywłaszczaniem i rozbiórką domów, ochroną przyrody czy przedłużającym się przetargiem.

W kwietniu tego roku udało się w końcu pokonać wszystkie przeciwności i nawet rozstrzygnąć, kto będzie wykonawcą inwestycji. Przetarg wygrała firma Unibep, jednak po odwołaniach przegranych, postępowanie ostatecznie unieważniono i całą procedurę rozpoczęto jeszcze raz. Tym razem oferty miały zacząć wpływać 2 listopada, ale... termin przesunięto o kolejne prawie trzy tygodnie.

- Otwarcie przetargu na budowę przedłużenia ul. Sitarskiej zostało przesunięte na 21 listopada, ze względu na liczne pytania wykonawców – mówi Katarzyna Ramotowska z Urzędu Miejskiego.

Oznacza to, że rozpoczęcie budowy także zostanie opóźnione, a nie powiedziane, że tym razem przetarg ostatecznie nie zostanie unieważniony. Przedłużeniem ulicy Sitarskiej nie pojedziemy, więc na pewno szybciej niż w roku 2018. Przyszły wykonawca, ma bowiem 15 miesięcy na zakończenie jej budowy.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1272 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39