Bezpłatne warsztaty o różnej tematyce. Można się zgłaszać

2023.12.05 06:52
Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku organizuje w grudniu darmowe warsztaty. Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać.
Bezpłatne warsztaty o różnej tematyce. Można się zgłaszać
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zaprasza bezrobotnych do udziału w darmowych szkoleniach. Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się, jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań. Część z nich odbywa się online.

Pierwsze, grudniowe spotkanie organizowane jest we wtorek (5 grudnia). Wówczas przygotowano wydarzenia  dwa online pt. "Emocje. Kryzysowy Zaradnik" oraz "Stres. Kryzysowy Zaradnik". Podczas nich uczestnicy dowiedzą się o roli emocji w życiu codziennym i zawodowym oraz nauczą się sobie z nimi radzić. Prelegenci powiedzą też o tym, jak wpływa na ciało i umysł człowieka stres i jakie są metody antystresowe. 

Kolejne wydarzenie pt. "Asertywność bez tajemnic" zaplanowano 7 grudnia. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak brzmi pojęcie asertywności, jak rozpoznać zachowania asertywne i budować taką podstawę.

11 grudnia przygotowano wydarzenie dla osób, które marzą o założeniu munduru. Wówczas odbędzie się spotkanie pt. „Poznaj ofertę Wojska Polskiego i zostań żołnierzem”. Prowadzący opowiedzą zebranym o zasadach, warunkach i wymaganiach, które należy spełnić, by zostać żołnierzem. Można też będzie dowiedzieć się więcej o możliwościach służby, zasadach wynagradzania,, premiowania i możliwości rozwoju. 

WUP zaprasza także na warsztaty 14 grudnia pt. "Lustro pomocnik w samopoznaniu". Uczestnicy będą mieli okazji poznać swoje prawdziwe "ja" i pomoże im w tym… lustro. 

15 grudnia można będzie "Zredukować stres". Prelegenci opowiedzą o roli stresu w życiu człowieka i przeanalizują różne postawy życiowe. 


19 grudnia kolejne warsztaty, tym razem dotyczą "Rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej". W trakcie spotkania omówione zostaną działania przygotowawcze, które są pomoce w założeniu własnej firmy. Eksperci powiedzą też, jakich formalności należy dopełnić, chcąc założyć działalność i jak wypełnić wniosek rejestracyjny CEIDG-1.

Tego samego dnia zaplanowano spotkanie on-line "Elementy biznesplanu". Podczas wydarzenia zainteresowani poznają, czym jest biznesplan i jak go stworzyć.

Informacje i zapisy: osoby zainteresowane mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: 85 74 97 241, 85 74 97 244, mailowo - biciz@wup.wrotapodlasia.pl, za pomocą formularza online lub zgłaszać się bezpośrednio do doradców zawodowych w CIiPKZ Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Pogodna 22.

Redakcja
24@bialystokonline.pl
1830 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39