Białostocka uczelnia zaprasza wszystkich chętnych na kurs języka chińskiego

2019.02.07 13:08
Politechnika Białostocka po raz trzeci organizuje kurs języka chińskiego. Przy okazji można też doskonalić język angielski.
Białostocka uczelnia zaprasza wszystkich chętnych na kurs języka chińskiego
Fot: pixabay.com

Największa uczelnia techniczna w regionie zaprasza do nauki języka chińskiego. Taki kurs organizuje już po raz trzeci. W trakcie zajęć uczestnicy mogą przy okazji doskonalić swój język angielski, który jest językiem wykładowym.

Kurs ruszy 25 lutego, zajęcia będą odbywały się raz bądź dwa razy w tygodniu (zależy od wybranego kursu). Zajęcia prowadzi Xiaoyan Zhan. Chińska nauczycielka uczy języka i kaligrafii, opowiada też o kulturze i zwyczajach Państwa Środka.

- Chiński wprowadziliśmy na Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2016/2017. Wtedy sprowadziliśmy chińską nauczycielkę z uczelni partnerskiej Tianjin Normal University. Na początku chińskiego uczyło się 56 studentów i pracowników PB. Oprócz tego chiński wprowadzony został do LO PB jako zajęcia nieobowiązkowe. W 2017 roku Centrala Instytutu Konfucjusza w Pekinie w ramach współpracy oddelegowała do pracy na PB dwie nauczycielki. W roku akademickim 2017/18 z oferty kursów językowych skorzystało ponad 90 osób - także spoza uczelni. W tym roku akademickim w semestrze zimowym w zajęciach uczestniczyło ponad 40 chętnych. Już złożyliśmy dokumenty w Pekinie na oddelegowanie nowych 2 nauczycielek w kolejnym roku akademickim, tak więc język chiński zagościł na stałe na Politechnice Białostockiej - opowiada Krystyna Murawska-Sitko z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej PB.

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych, również osób spoza uczelni. Dla pracowników i studentów Politechniki Białostockiej przygotowano specjalna ofertę – w semestrze letnim zapłacą jedynie 120 zł za 30 godzin lekcyjnych lub 220 zł za 55 godzin lekcyjnych.

Zapisy są przyjmowane do 18 lutego. Wypełniony formularz (dostępny na stronie internetowej Politechniki Białostockiej) trzeba przesłać na adres: chinski@pb.edu.pl.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1407 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39