Brak planów na weekend w Białymstoku? Przybywamy na ratunek. Zobacz listę wydarzeń

2024.05.17 07:12
Ten weekend (17-19 maja) zatrzęsie Białymstokiem. W planach są dwie gigantyczne imprezy: tegoroczne Juwenalia oraz Noc Muzeów. Oprócz tego, w harmonogramie znalazły się również wernisaże, koncerty i wiele więcej.
Brak planów na weekend w Białymstoku? Przybywamy na ratunek. Zobacz listę wydarzeń
Fot: Materiały organizatorów, Pixabay.com, Redakcja

PIĄTEK, 17 maja

Juwenalia Białystok 2024

Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok to największy festiwal kultury studenckiej w naszym województwie. Główne atrakcje odbędą się na terenie Kampusu Politechniki Białostockiej. Wydarzenie potrwa do soboty (18 maja). Na scenie głównej zagrają wystąpią m.in. Żabson, Enej, Dżem, Golec uOrkiestra, Kayah i Wilki.

Więcej informacji: Już za kilka dni studenci opanują miasto. Jedno jest pewne - będzie się działo!

Kultura na weekend (17-19 maj)Musical Jam Live XII: Musical Hard Stories

W Nie Teatrze odbędzie się kolejny koncert w ramach Musical Jam Live. Tym razem u boku Kariny Komendery wystąpią Natalia Kujawa oraz Dominik Ochociński, którzy na swoim koncie mają występy na znaczących scenach teatralnych w Polsce. Natalia Kujawa współpracowała chociażby z Operą i Filharmonią Podlaską przy musicalu "West Side Story". Na scenie Nie Teatru będzie można usłyszeć utwory z takich musicali jak "Sweeney Todd", "Taniec Wampirów", "5 ostatnich lat", "Heathers" oraz "Les Misérables".

Więcej informacji: Musical Jam Live XII: Musical Hard Stories


Wernisaż wystawy "Bebok" Karoliny Jonderko

W Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Bebok" Karoliny Jonderko. Ekspozycja powstała w ramach Kolekcji Wrzesińskiej, czyli projektu, który tworzy archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Inspiracją dla pracy Karoliny Jonderko była postać Beboka, ale również filmowe obrazy takie jak StrangerThings, czy też Miasteczko TwinPeaks.

Więcej informacji: Wystawa "Bebok" Karoliny Jonderko


Rowerem przez Europę - spotkanie z Natalią Tulikowską i Filipem Makowskim

W siedzibie Stowarzyszenia Klanza odbędzie się spotkanie z Natalią Tulikowską i Filipem Makowskim, pt. "Rowerem przez Europę". Natalia i Filip to dwójka podróżników, którzy na spotkaniu zaprezentują fotografie ukazujące najbardziej malownicze zakątki świata.

Więcej informacji: Rowerem przez Europę - spotkanie z Natalią Tulikowską i Filipem Makowskim


SOBOTA, 18 maja

V Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Scrabble o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku

W Hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku odbędą się V Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Scrabble o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby z Białegostoku oraz okolic, również debiutujące. Dla zwycięzców w rozgrywkach zapowiedziany jest puchar oraz nagrody pieniężne.

Więcej informacji: Wielki powrót po dziesięciu latach. Będzie można zawalczyć o puchar


Targi Ogrodnictwa oraz Festiwal Lokalnego Jedzenia

Na giełdzie Podlaskiego Centrum Lokalno-Towarowego odbędą się: Targi Ogrodnictwa oraz Festiwal Lokalnego Jedzenia. Na miejscu zjawią się: szkółki drzew i krzewów ozdobnych z regionu, wystawcy z szerokim asortymentem kwiatów, rozsad warzyw i ziół, a także firmy z artykuły ogrodniczymi. Nie zabraknie również czegoś pysznego. Na miejscu będzie można spróbować lokalnych dań oraz dań street food, przygotowanych przez różne food trucki, w tym MasterTruck by Mariusz Kisiel.

Więcej informacji:
Targi Ogrodnictwa
Festiwal Lokalnego Jedzenia


Czeka nas również Noc Muzeów. Wszystkie wydarzenia w ramach tegorocznej edycji można zobaczyć TUTAJ.

Kultura na weekend (17-19 maj)NIEDZIELA, 19 maja

Koncert w ramach cyklu "Jazz na BOK-u"

W klubie Fama odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu "Jazz na BOK-u". Na scenie wystąpi polska wokalistka jazzowa Grażyna Auguścikm, uznawana za jedną z najbardziej intrygujących współczesnych wokalistek na scenie jazzowej. Wokalistka w 2023 roku wydała swój najnowszy autorski album "2 The Light". Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z tej płyty.

Więcej informacji: Koncert w ramach cyklu "Jazz na BOK-u"


Interaktywny koncert familijny: Mamy Śpiewamy

W Nie Teatrze odbędzie się interaktywny koncert familijny "Mamy Śpiewamy". Mamy Śpiewamy to grupa, która łączy w swojej twórczości różnorodne gatunki muzyczne, jednak ich cel jest jeden - rozwój dziecięcej wyobraźni muzycznej. Grupę tworzą: Aleksandra Nowak, Anna Szafraniec i Jacek Szafraniec.

Więcej informacji: Niedziela w gronie rodziny? Przed nami interaktywny koncert familijny!


Fajny stand-up w Białymstoku

Na scenie Nie Teatru zostanie zaprezentowany "Fajny stand-up". Wystąpią: Maciek Adamczyk z materiałem "Szmery bajery pompki rowery", Agnieszka Matan z materiałem "Miodowe lata" oraz Bartek Walos z materiałem "Tanio i porządnie".

Więcej informacji: Fajny stand-up w Białymstoku


Zielone Świątki w Skansenie

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbędą się Zielone Świątki w Skansenie. W programie wydarzenia są występy zespołów ludowych, kiermasz sztuki ludowej oraz regionalnych kulinariów, a także warsztaty etnograficzne.

Więcej informacji: Zielone Świątki w Skansenie


Premiera spektaklu "GPS"

Na scenie Białostockiego Teatru Lalek zostanie zaprezentowana premiera spektaklu "GPS". Sztuka powstała na podstawie historii białostockiego getta. "GPS" zaprasza osoby w różnym wieku do poznania fragmentu historii naszego miasta.

Więcej informacji: Spektakl "GPS"


Majówkowy Piknik z Psem

W ogrodach Pałacu Branickich odbędzie się majówkowy Piknik z Psem. Wydarzenie będzie okazją do poznania czworonożnych podopiecznych Schroniska dla zwierząt "Dolina Dolistówki" w Białymstoku. Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Psyjaciel jak z obrazka".

Więcej informacji: Piknik z Psem

Kultura na weekend (17-19 maj)

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1422 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39