CBŚP. Zatrzymano zorganizowaną grupę przestępczą działającą pod przykrywką CBŚ [WIDEO]

2016.10.05 10:05
Kamizelki taktyczne Policja, kombinezony policyjne, kominiarki, atrapy glocków, kabury i podrobione legitymacje policyjne oraz "blachy" i maczety - to wszystko zabezpieczyli policjanci CBŚP w jednym z mieszkań w Suwałkach.
CBŚP. Zatrzymano zorganizowaną grupę przestępczą działającą pod przykrywką CBŚ [WIDEO]
Fot: cbsp.policja.pl

Funkcjonariusze białostockiego Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się m.in. napadami metodą "na policjanta CBŚ", wykorzystując przy tym umundurowanie policyjne, które pozwalało im zyskać wiarygodność. Zatrzymali 3 osoby planujące napad na lokalnego biznesmena.

Jednym z liderów grupy był bardzo dobrze znany policjantom 29-letni Kamil L., w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze ustalili, że wynajmuje on mieszkanie na jednym z suwalskich osiedli. By dostać się do środka, mundurowi musieli wybić szyby w drzwiach balkonowych. Kamil L. został zatrzymany w łazience w momencie, gdy wyrzucał do toalety narkotyki. Mężczyzna został szybko obezwładniony.

W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono jeszcze elementy umundurowania policyjnego: kombinezony, kamizelki taktyczne z napisami Policja, identyfikatory policyjne, tzw. blachę oraz przerobione legitymacje policyjne. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 3 atrapy pistoletów typu GLOCK wraz z kaburami, kominiarki i maczetę. Kamil L. przechowywał także marihuanę oraz kompletną linię do jej uprawy oraz amfetaminę.

Jednocześnie funkcjonariusze zatrzymali kompanów Kamila L. - 26-letniego Mariusza K. i 30-letniego Tomasza R., u których również zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki.

Wszyscy zatrzymali usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów i posiadania środków odurzających.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Prokurator zdecydował o oddaniu pod dozór policyjny jednego z zatrzymanych, a sąd wobec pozostałej dwójki zastosował tymczasowe aresztowanie. Teraz policjanci pracują, by sprawdzić, jakich przestępstw dopuszczali się jeszcze podejrzani, wykorzystując "policyjne gadżety". Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się kolejnych zatrzymań fałszywych policjantów.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1172 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39