Chce latać wyżej i szybciej. Pierwsza premiera w tym sezonie w BTL-u

2017.10.04 16:08
"Nauka latania" w reżyserii Joanny Gerigk to pierwsza w tym sezonie premiera w Białostockim Teatrze Lalek. Będzie grana od niedzieli (8.10).
Chce latać wyżej i szybciej. Pierwsza premiera w tym sezonie w BTL-u
Fot: Anna Dycha
Białostocki Teatr Lalek

Bohaterem "Nauki latania" jest mewa o nazwisku Jonathan Livingston Seagull. Poznajemy go w momencie, kiedy cały swój czas i energię poświęca nauce latania. Ale nie chodzi tu o zwykłe latanie. Sam Jonathan bowiem nie jest podobny do innych mew - Jonathan chce więcej. Chce latać wyżej, szybciej, piękniej, osiągnąć coś, co dla przeciętnych mew jest niedostępne. Za swe marzenia przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę...

To przepiękna, poetycka opowieść o sile marzeń i drzemiącej w nas mocy do ich spełniania. Przedstawienie jest filozoficzną opowieścią o człowieku - jego wyborach i ich konsekwencjach, a także o odwadze.

Spektakl powstaje na podstawie powieści "Mewa" Richarda Bacha. Autorem tekstu jest Andrzej Pieczyński. Przedstawienie reżyseruje Joanna Gerigk. Za scenografię odpowiada Jan Polivka, muzykę - Sebastian Ładyżyński, a multimedia - Krzysztof Kiziewicz i Michał Dracz.

Występują: Barbara Muszyńska-Piecka, Kamila Wróbel, Krzysztof Bitdorf, Jacek Dojlidko, Krzysztof Pilat, Błażej Piotrowski, Mateusz Smaczny i Piotr Wiktorko.

Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę (8.10) o godz. 15.00. Kolejne przedstawienia: 10 października o godz. 10.30, 11-13 października o godz. 11.00 i 14 października o godz. 17.00.

Szczegóły: Repertuar Białostockiego Teatru Lalek

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1231 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39