Coś dla spragnionych - także emocji. James Bomba-Lina to bar w amerykańskim stylu

2017.11.08 10:45
Na gastronomicznej mapie Białegostoku pojawiło się nowe miejsce. Przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 6/1 otwarto bar w amerykańskim stylu - James Bomba-Lina. A to nie tylko chwytliwie brzmiąca nazwa, to konkretna osoba, która stoi za całym projektem.
Coś dla spragnionych - także emocji. James Bomba-Lina to bar w amerykańskim stylu
Fot: Materiały prasowe
Jeden z wizerunków Jamesa Bomba-Liny obecnych w lokalu

"Idę do Bomba-Liny"

"James Bomba-Lina to takie miejsce, gdzie nawet jak ktoś się zgubi, to mimo to coś znajdzie. James Bomba-Lina to takie miejsce, że śmiało można powiedzieć koledze czy matce "Idę do Bomba-Liny". Tak, to właśnie jest takie miejsce." - tak w rubryce "opis" w serwisie Facebook prezentuje się nowy lokal na gastronomicznej mapie Białegostoku. Tajemniczo? I dobrze, tak właśnie ma być.

Bar mieści się przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 6/1. Wnętrze utrzymane jest w ciemnej, drewnianej stylistyce. Odwiedzających to miejsce zainteresować mogą zdjęcia samego Jamesa Bomba-Liny - jego wizerunek jest obecny w lokalu.

Co dobrego?

Dla wielu najważniejsze pytanie - co można tam zjeść? Wybór jest szeroki. W granicach od 15 do 25 zł przedstawia się menu śniadaniowe, a w nim m.in. jajecznica na ciabacie, pancakes czy kubańskie kanapki.

Jeżeli chodzi o inne propozycje, to osoby spragnione doznań kulinarnych zjedzą w lokalu także m.in. żeberka, mule, makaron zapiekany z serem, sałatki, skrzydełka czy wędzonego łososia z serkiem Philadephia. Na ogół cena jednego dania wynosi maksymalnie około 30 zł, jest też możliwość zamówienia czegoś z menu XXL - tu trzeba wydać już znacznie więcej.

To więc dobre miejsce, by spróbować kuchni amerykańskiej. Koneserzy alkoholu także nie powinni wyjść z Bomba-Liny rozczarowani, ponieważ wybór trunków jest tam spory.

Spełnione marzenie z dawnych lat

Skąd pomysł na taką właśnie działalność? Właściciel lokalu (który, pytany o tożsamość podaje imię i nazwisko James Bomba-Lina), wyznał nam, że to marzenie jeszcze z czasów młodości. W końcu nadarzyła się okazja, by otworzyć coś swojego, więc zaryzykował.

Miejsce to adresowane jest do wszystkich spragnionych wrażeń kulinarnych i różnego rodzaju emocji. Przewidziano transmisję meczów i wydarzeń sportowych. Mile widziane są także dzieci, dla których obsługa przygotowała krzesełka i kolorowanki, a także specjalne pozycje w menu.

Czy bar przypadnie do gustu białostoczanom, to się jeszcze okaże, bo lokal funkcjonuje u nas od niedawna, ale na pewno jest na to szansa - w końcu amerykańskie klimaty mają wielu zwolenników.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1810 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39