Dawid Kiszycki mistrzem świata w karate

2009.11.09 00:00
Członek Białostockiego Klubu Oyama Karate - Dawid Kiszycki - student trzeciego roku Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku został Mistrzem Świata w Kanreikai Karate.

Mistrzostwa w konkurencji knockdown (walka kontaktowa) odbyły się 7 listopada w Danbury w USA. Polskę reprezentowała trzyosobowa grupa zawodników Oyama Polskiej Federacji Karate. Z naszej reprezentacji najlepiej wypadł Dawid Kiszycki. Wygrał wszystkie walki w kategorii wagowej powyżej 82 kg i zajął pierwsze miejsce. W walce finałowej pokonał Kamila Marasa (USA, Kyokushin IFK). Pozostali Polacy zajęli odpowiednio drugie miejsce w kat średniej - Paweł Krysiak (Lubsko) oraz czwarte w kat. lekkiej - Łukasz Światowski (Sosnowiec).

Dawid jest utytułowanym zawodnikiem. W minionym sezonie zajął pierwsze miejsca w Pucharze Polski "Oyama Top" w Lublińcu w 2008r. oraz w Pucharze Europy w Bydgoszczy w maju 2009r. Zawodnika do udziału w mistrzostwach przygotował Witold Choiński.