Podlaska firma wśród 50 najlepszych pracodawców w kraju. Gdzie warto się zatrudnić?

2024.05.08 08:44
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol znalazła się (już po raz kolejny) na liście 50 najlepszych pracodawców. Zestawienie przygotował tygodnik „Wprost”, chcąc w ten sposób wyróżnić firmy, które są najbardziej przyjazne pracownikom, zapewniając im stabilne zatrudnienie i dobre warunki.
Podlaska firma wśród 50 najlepszych pracodawców w kraju. Gdzie warto się zatrudnić?
Fot: Mlekpol

Na prestiżowej liście 50 najlepszych pracodawców, którą przygotował tygodnik „Wprost” znalazła się Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. To duże wyróżnienie znaleźć się wśród firm, które są postrzegane, jako te, które najbardziej troszczą się o swojego pracownika, oferując mu stabilne i dobre warunki zatrudnienia.

Aktualnie w MlekPolu pracuje ponad 3 tys. osób, które są zatrudnione w 14 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Jak zapewniają władze firmy - wszyscy pracownicy mogą liczyć na umowę o pracę oraz regularne podwyżki. Przedsiębiorstwo podkreśla też, że w minionym roku nie przeprowadzała żadnych zwolnień grupowych, które jak wiadomo, miały miejsce w wielu firmach. W przyszłości również nie planuje takich działań, a wręcz przeciwnie - cały czas chce zatrudniać nowych pracowników, którzy będą pozytywnie wpływać na rozwój firmy.

To wszystko sprawiło, że Mlekpol został wyróżniony i znalazł się na prestiżowej liście pracodawców, na której zajął dość wysokie, bo 18. miejsce.

– Mlekpol to jedna z tych firm, w których mogą pracować całe rodziny, a często nawet – kolejne pokolenia. Nasze motto "Naturalnie dbamy o ludzi" odnosi się bowiem nie tylko do konsumentów, ale także do wszystkich osób, które tworzą to przedsiębiorstwo. Umowy o pracę, regularne podwyżki, możliwość rozwoju zawodowego, rozbudowany pakiet socjalny czy dobra atmosfera pracy – to wszystko jest w Mlekpolu  standardem, gwarantującym pracownikom poczucie bezpieczeństwa w trudnych czasach – komentuje Tadeusz Mroczkowski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.

Najlepsi pracodawcy zostali wybrani na podstawie analizy ankiet, które zostały nadesłane przez pół tysiąca największych działających w Polsce firm. Pytania dotyczyły m.in. liczby pracowników, liczby umów o pracę, poziomu zatrudnienia i zwolnień czy cięcia płac. Co ciekawe, dwa pytania dotyczyły wojny, która rozgrywa się na terenie Ukrainy. Zapytano, ile zatrudnionych osób jest z tego kraju oraz jaka jest kwota wsparcia, udzielona organizacjom, związanym z tym krajem.

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

832 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39