Dla szukających pracy i rozważających założenie biznesu – darmowe warsztaty

2019.10.02 15:09
Urząd pracy zaprasza wszystkie osoby, które nie mają zatrudnienia i szukają swojej ścieżki zawodowej do wzięcia udziału w darmowych warsztatach. W tym miesiącu przygotowano dużo spotkań.
Dla szukających pracy i rozważających założenie biznesu – darmowe warsztaty
Fot: pixabay.com

Sporo ciekawych spotkań

Co miesiąc Urząd Pracy w Białymstoku wychodzi naprzeciw osobom bezrobotnym, próbując zachęcić je do jeszcze większej aktywności w poszukiwaniu pracy. Przydatne informacje, których udzielają specjaliści, mają ułatwić znalezienie wymarzonego pracodawcy. Eksperci wyjaśniają też, co należy zrobić, by samemu założyć działalność gospodarczą i jak ją prowadzić, by przynosiła zyski.

Pierwsze szkolenie pt. "Asertywność bez tajemnic" odbędzie się w 7 października. Wówczas omówione zostanie pojęcie asertywności, zachowania oraz techniki asertywne. Uczestnicy pod okiem eksperta będą mogli lepiej poznać to zagadnienie i nauczyć się je rozpoznawać.

Przez 3 dni - od 8 do 10 października - będą trwały warsztaty pt. "Moja droga do pracy". Zostaną one podzielone na 3 części. Pierwszego dnia uczestnicy będą uczyli się określać swoje preferencje zawodowe, dowiedzą się, jakie cele zawodowe sobie stawiać i jak je opracowywać. Drugiego dnia dowiedzą się, jak wykorzystywać dostępne źródła w procesie poszukiwania pracy, jakie są w ogóle metody szukania zatrudnienia i dlaczego warto budować sieć kontaktów. Na koniec prelegenci pokażą im, jakie są zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych, w jaki sposób określać swoje mocne strony i jak przygotowywać CV, które będzie funkcjonalne.

Jak założyć firmę i radzić sobie ze stresem?

Osoby, które myślą o życiu na własny rachunek, mogą wybrać się na warsztaty pt. "Moja firma". Spotkania będą miały miejsce 10 i 11 października. Podczas nich omówione zostaną m.in. zasady sporządzania biznesplanu oraz działania przygotowawcze pomocne w założeniu własnej firmy. Uczestnicy dowiedzą się też, jak mogą zdobyć wsparcie finansowe i jakich obowiązków muszą dopełnić wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

Z kolei szkolenie z 15 października dotyczy zredukowania stresu, na który jesteśmy narażeni każdego dnia. Nerwy nie tylko źle wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, ale też wielokrotnie niweczą nasze plany – także te zawodowe. Podczas szkolenia prelegenci wyjaśnią, jak dużą rolę w życiu człowieka odgrywa stres, jakie są czynniki stresogenne i jak z nimi walczyć. Pokażą i przećwiczą z uczestnikami techniki relaksacji oraz przeanalizują życiowe postawy.

Kolejne spotkanie pt. "Biznesplan od podstaw" zaplanowano na 18 października. Eksperci wyjaśnią podczas spotkania, jaką rolę odgrywa biznesplan podczas ubiegania się o dotację z Powiatowego Urzędu Pracy bądź w ramach projektów Unii Europejskich oraz dowiedzą się, dlaczego on jest tak ważny podczas zakładania i prowadzenia firmy.

W dniach 21-22 października chętni "odkryją swój potencjał zawodowy i osobisty". Zainteresowani będą mogli poznać swoje możliwości i wykorzystać je na rynku pracy. Nauczą się kształtować aktywne postawy i dowiedzą się, jak kierować swoimi decyzjami oraz drogą zawodową.

Od 24 października do 15 listopada przygotowano kilka sesji z coachem - "Coaching przedsiębiorczości drogą do sukcesu". Celem tych warsztatów jest nabywanie i doskonalenie osobistych umiejętności przedsiębiorczych uczestników oraz dobre przygotowanie do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej poprzez zastosowanie coachingu. W trakcie 7 sesji rozwijane będą umiejętności związane z: wyznaczaniem i realizacją celów w działalności gospodarczej, zarządzaniem sobą w trakcie prowadzenia firm, pozyskiwaniem i utrzymywaniem klientów, nawiązywaniem i podtrzymywaniem kontaktów biznesowych, poznaniem perspektywy klienta i rozpoznaniem jego potrzeb, marketingiem, reklamą, sposobami dotarcia do klienta, budowaniem sieci kontaktów w działalności gospodarczej wycenianiem i sprzedawaniem produktów/usług oferowanych przez firmę prezentowaniem oferty handlowej.

Gdzie i kiedy się zgłaszać?

Bezrobotni, którzy są zainteresowani uczestnictwem w spotkaniach, mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: 85 74 97 241, 85 74 97 244 lub zgłaszać się bezpośrednio do doradcy zawodowego w CIiPKZ Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy ul. Pogodnej 22. Zapisywać się należy najlepiej kilka dni przed planowanymi spotkaniami.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1446 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39