Duża szansa dla młodych przedsiębiorców. Jeszcze kilka dni na zgłoszenia

2019.08.20 11:52
Zbliża się kolejny VI Wschodni Kongres Gospodarczy. To duża szansa także dla młodych przedsiębiorców. Jeszcze kilka dni są przyjmowane zgłoszenia do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2019.
Duża szansa dla młodych przedsiębiorców. Jeszcze kilka dni na zgłoszenia
Fot: JF

Jeszcze kilka dni można zgłaszać się do konkursu Top Start-up Polski Wschodniej 2019

Już za kilka tygodni odbędzie się VI Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku. Impreza ta odbiła się sporym echem w całym kraju. W jednym miejscu spotykają się przedsiębiorcy, naukowcy, politycy z Polski i nie tylko. To także spora okazja wykazania się dla młodych przedsiębiorców. Wszystko dzięki konkursowi TOP Start-up Polski Wschodniej 2019. Zainteresowani muszą mieć na uwadze, że aplikować można jeszcze do niedzieli (25.08).

Celem tego konkursu jest przede wszystkim wsparcie zarówno projektów i usług zmieniających świat globalnie, jak i tych mniejszych, nowatorskich, wpisujących się w potrzeby lokalnego rynku.

- Organizowany przez nas konkurs jest dla początkujących przedsiębiorców swego rodzaju oknem na świat i szansą na poszerzenie biznesowych horyzontów. Możliwość zainteresowania innowacyjnym konceptem potencjalnego inwestora to jedno. Równie cenne są wzajemne spotkania i rozmowy, inspirowanie się, dzielenie się doświadczeniami i zdobywane na kongresie know-how. Obserwując biznesowe drogi tych, których nagradzaliśmy w poprzednich edycjach, widzimy, że często to właśnie tutaj innowacyjne koncepty nabierają rozpędu, a zgłoszenie do konkursu okazuje się być tym mocnym startem, od którego zaczyna się sukces – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

Do finału konkursu przejdzie 10 start-upów z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, lubelskiego lub świętokrzyskiego. Najlepsze projekty będą oceniane pod kątem innowacyjności, jak i potencjału biznesowego. Finaliści będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły w trakcie VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, który odbędzie się 25 i 26 września.

Konkurs niesie ze sobą wiele korzyści

Udział w konkursie niesie ze sobą wiele korzyści. Zdaniem organizatorów może zaowocować "uzyskaniem cennych informacji zwrotnych, obecnością w mediach oraz możliwością nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Zaprezentowanie swojego pomysłu na kongresowym forum to szansa na zaistnienie na rynku i pozyskanie kapitału na komercjalizację przedsięwzięć".

Finaliści TOP Start-up Polski Wschodniej 2019 będą też mieli swoje stoiska w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Wezmą również udział w organizowanych debatach, rozmowach z ekspertami oraz spotkaniami z inwestorami i potencjalnymi partnerami.

VI Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku wyłoni najlepszych z najlepszych – zwycięzców konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 sierpnia br. poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Najbliższa edycja wydarzenia będzie poświęcona jak zawsze perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1731 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39