POLECAMY
W minioną sobotę i niedzielę (13-14.06) w Białymstoku, w hali sportowej UwB przy ulicy Świerkowej, odbyły się III IKO Nakamura European Karate Championship w konkurencji kata i kumite z udziałem reprezentacji 94 klubów z 11 państw. W turnieju wystartowali też oczywiście przedstawiciele Białostockiego Klubu Oyama Karate.
W sumie w białostockich zawodach rywalizowało 459 sportowców. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, do południa, mistrzostwa były rozgrywane w kata kyokushin, a po południu w kumite. W tych prestiżowych zmaganiach wystartowała trzyosobowa reprezentacja Białostockiego Klubu Oyama Karate, która zdobyła w konkurencji kumite dwa złote medale. Na pierwszym stopniu podium stanęli Krzysztof Rydzewski (kategoria masters 45-49 do 85 kg) oraz Karolina Samsonowicz (kategoria młodziczki 2013/2014 do 50 kg). Zarówno sensei Krzysztof Rydzewski jak i Karolina Samsonowicz stoczyli bardzo mocne i zacięte pojedynki, z których większość wygrali na punkty. Warto wspomnieć, że do składów sędziowskich został powołany utytułowany zawodnik Białostockiego Klubu Oyama Karate - sensei Adam Chlabicz 3 dan. Podlaskich zawodników do startu przygotowywał z kolei shihan Witold Choiński 7 dan.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Sport 10:00
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji