Fashionable East II

dodane dnia: 2014-07-08 przez: dorotaj
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2014-07-31 - 2014-08-03
Zapraszamy na kolejną edycję Fashionable East

Białostocki weekend mody to cztery dni pokazów polskich i światowych projektantów m.in.: Michała Starosta, Dawida Tomaszewskiego, Natashy Pavluczenko, Ioany Ciolacu, Mariusza Przybylskiego, AŚKI, ale też występy artystów sceny muzycznej - Marysi Sadowskiej i tanecznej, ze studia DanceOFFnia.

Inauguracja Fashionable East II to pokaz specjalnie przygotowanej na tę okazję kolekcji Michała Starosta – jednego z najbardziej wszechstronnych i uznanych polskich projektantów, autora wielu kolekcji pokazywanych na całym świecie. Tego dnia odbędą się też happeningi zapowiadające imprezę, czyli mini pokazy mody z udziałem projektantów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku. Nie zabraknie warsztatów, które poprowadzą Ilona Kanclerz – projektantka mody i kreatorka marki Modny Śląsk oraz Gianni Fontanna - ekspert i znawca historii mody włoskiej.

Drugiego dnia imprezy oprócz pokazów kreatorów mody będzie można zobaczyć tancerzy ze studia DanceOFFnia. Będą też nagrody, wręczony zostanie diament mody. Wśród projektantów pojawi się Paweł Androsiuk, młody i zdolny białostoczanin, 29 Desires – bułgarska marka mody miejskiej, biorąca udział w wielu pokazach w całej Europie i Azji. Zobaczyć będzie można kolekcje Katarzyny Kmiecik z linii UFUFU, białostoczanki Barbary Piekut, założycielki marki MO.YA fashion. Gwiazdą wieczoru będzie Natasha Pavluczenko, jedna z najbardziej docenianych projektantek mody w Polsce, laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in.: CPD Dusseldorf, Russian Silhouette, New Look Design.

Kolejny dzień Fashionable East to aż osiem pokazów. Na początek debiutująca wśród szerokiej publiczności białostoczanka Ewelina Lewczuk. Następnie pokazane zostaną kolekcje studentów z łódzkiej ASP, Agnieszki Iskierki z marką MissSpark, Bartosza Malewicza laureata kilku konkursów modowych m.in.: Offashion, Folk w wielkim mieście. Gwiazdami wieczoru będą: Ioana Ciolacu projektantka z Bukaresztu (Rumunia), zwyciężczyni dwóch prestiżowych konkursów w 2014 roku: „Designer for Tomorrow” w Berlinie, „The Future of Fashion - Who’s Next” w Paryżu oraz Alicja Czarniecka, która swój warsztat doskonaliła w Chicago, pod okiem amerykańskiej projektantki mody Barbary Bates. Tam też zrodził się pomysł własnej pracowni Sax35th, którą prowadzi w Białymstoku. Wśród jej klientek wymienić można m.in.: Dodę, Małgorzatę Ostrowską, Kazimierę Szczukę, Hanade Yener.
Wieczorem odbędą się jeszcze dwa, specjalne pokazy Joanny Błażejowskiej-Pecorari i Mariusza Przybylskiego. Błażejowska mieszka i tworzy swoje kolekcje w Paryżu, które sygnuje metką AŚKA. Jej kreacje sprzedawane są w kilkudziesięciu butikach na całym świecie. Przybylski tworzy przede wszystkim modę męską. Do jego klientów należą m.in. Olivier Janiak, Bogusław Linda, Piotr Adamczyk, Marcin Bosak, Krzysztof Ibisz.

Pierwsze trzy dni białostockiego festiwalu mody będą się odbywały w samym centrum miasta, na placu przed Teatrem Dramatycznym.

Ostatni dzień Fashionable East zapowiada się równie interesująco. Europejska gwiazda mody Dawid Tomaszewski zaprezentuje fantastyczny pokaz finałowy, którego scenerią stanie się dziedziniec Pałacu Branickich. Tomaszewski mieszka i pracuje w Berlinie, a współpracował z takimi markami jak Tanah Rhea, Comme des Garςons, Swarovski Elements.
Fashionable East to festiwal mody, kultury i sztuki, który łączy to co najlepsze, dlatego też nie zabraknie akcentu muzycznego. Na zakończenie imprezy, na scenie pojawi się Maria Sadowska, której koncert na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

WSTĘP:
31.07 – 20 zł
01.08 – 60 zł/cały dzień
02.08 – 60 zł/cały dzień
03.08 – 10 zł
Karnet – 100 zł (ilość ograniczona, zakup tylko w kasie Kina Forum)
Wejściówki na pojedyncze pokazy – 10 zł (ograniczona liczba miejsc, sprzedaż przed pokazem w namiocie na placu przed Teatrem Dramatycznym)

Bilety i karnety można nabyć w kasie Kina Forum, ul. Legionowa 5, Białystok, tel. 85 746 13 20 lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl.

PROGRAM:

31.07.2014 r.
Pokazy mody – namiot główny – plac przed Teatrem Dramatycznym/reżyser: Robert Prządka
16.00 – happeningi zapowiadające imprezę – pokazy mody uczniów z ZSTiO
18.00-19.00 – Master Class: Ilona Kanclerz (Polska)
19.00-20.00 – Master Class: Gianni Fontanna (Włochy)
21.30 – Fashion Stars: Michał Starost (Polska) – otwarcie Fashion Week w Białymstoku

01.08.2014 r.
Pokazy mody – namiot główny – plac przed Teatrem Dramatycznym/reżyser: Robert Prządka
Blok Fashion Now:
17.30 – otwarcie – DanceOFFnia
18.00 – Paweł Androsiuk (Polska)
19.00 – Katarzyna Kmiecik – UFUFU (Polska)
20.00 – 29Desires (Bułgaria)
21.00 – Barbara Piekut – MO.YA fashion (Polska)
21.30 – wręczenie Diamentu Mody
Blok Fashion Stars:
22.00 – Natasha Pavluchenko (Polska)

02.08.2014 r.
Pokazy mody – namiot główny – plac przed Teatrem Dramatycznym/reżyser: Robert Prządka
Blok Fashion Now:
14.00 – Ewelina Lewczuk (Polska)
15.00 – Kolekcje studentów z ASP Łódź (Polska)
16.00 – MALEVICH (Polska)
17.00 – Agnieszka Iskierka (Polska)
Blok Fashion Stars:
18.00 – Ioana Ciolacu (Rumunia)
19.00 – Alicja Czarniecka (Polska)
Special Star:
20.30 – AŚKA (Francja)
21.30 – Mariusz Przybylski (Polska)

03.08.2014 r.
Pokaz mody – dziedziniec Pałacu Branickich/reżyser: Robert Prządka
Special Star:
20.00 – Dawid Tomaszewski (Niemcy)
21.00 – koncert Marii Sadowskiej
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

1602 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39