Groźna grypa. Coraz więcej osób choruje

2015.02.09 00:00
Rośnie liczba osób, które chorują na grypę. W ostatnich tygodniach do lekarzy zgłasza się więcej rodziców z dziećmi do lat czterech oraz osoby po 65. roku życia.
Groźna grypa. Coraz więcej osób choruje
Fot: freeimages.com

Za oknami dopiero od kilku dni mamy zimową aurę. Wahania temperatury mocno wystawiają na próbę naszą odporność. Liczba zachorowań na grypę rośnie z dnia na dzień. Wielu z nas jednak nie zdaje sobie sprawy, że choroba może być bardzo groźna.

- Na powikłania pogrypowe najbardziej narażone są małe dzieci, seniorzy, a także osoby cierpiące na przewlekłe choroby układów oddechowego i sercowo-naczyniowego. Szczepienie przeciwko grypie to pojedyncza dawka szczepionki - mówi Elżbieta Abramowicz, Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Ze statystyk wynika, że co roku kilka milionów Polaków choruje na grypę. Niestety niewielki procent społeczeństwa decyduje się na szczepienie. Tylko w ostatnim tygodniu stycznia w województwie podlaskim na grypę zachorowało blisko 2 tys. osób. To aż o 500 osób więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Najczęściej chorują dzieci do czwartego roku życia oraz ludzie starsi, po 65. roku życia.

– Niewyleczenie grypy powoduje wiele groźnych skutków ubocznych, czasami prowadzących do śmierci – ostrzega Elżbieta Abramowicz.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1394 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39