Jagiellończyk może zostać "Młodzieżowcem Miesiąca"

2023.08.30 12:17
Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok został nominowany do tytułu "Młodzieżowca Sierpnia PKO Banku Polskiego". Jego rywalami w walce o cenną statuetkę są Łukasz Gerstenstein i Kajetan Szmyt.
Jagiellończyk może zostać "Młodzieżowcem Miesiąca"
Fot: Jagiellonia Białystok

Reprezentujący Dumę Podlasia Dominik Marczuk ma za sobą bardzo udane tygodnie. Niespełna 20-letni zawodnik z miejsca stał się bowiem podstawowym piłkarzem Jagiellonii, a ostatnio zdobył też swego premierowego gola na poziomie Ekstraklasy i został powołany do reprezentacji Polski U-20. Teraz urodzony w Międzyrzecu Podlaskim zawodnik dodatkowo znalazł się w gronie graczy, którzą są nominowani do tytułu "Młodzieżowca Miesiąca". O to prestiżowe wyróżnienie Marczuk powalczy z Łukaszem Gerstensteinem ze Stali Mielec i Kajetanem Szmytem z Warty Poznań.

Warto dodać, że Dominik Marczuk został szóstym Jagiellończykiem w historii, który staje do batalii o tytułu "Młodzieżowca Miesiąca". Wcześniej byli to: Karol Świderski (1x wygrana), Patryk Klimala (3x nominacja, 1x wygrana), Bartosz Bida (2x nominacja), Xavier Dziekoński (1x wygrana) i Karol Struski (1x nominacja).

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w 2002 r. lub młodszym i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę "Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego". Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem.

W lipcu najlepszym młodym zawodnikiem został Filip Marchwiński z Lecha Poznań.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1535 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39