Koncert Chórów Regionu Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego "Muzyka w moim sercu"

dodane dnia: 2024-05-12 przez: Dali01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-05-21
Organizatorzy zapraszają na Koncert Chórów Regionu Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego "Muzyka w moim sercu".

Śpiewająca Polska to program edukacji chóralnej wspierającej rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych, organizowanie warsztatów, konkursów i koncertów, a także zamawianie kompozycji przeznaczonych dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Program prowadzony jest przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu i jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wykonawcy:
Chóry zrzeszone w Programie Śpiewająca Polska
chóry przedszkolne


1. Chór „Bajeczka” Przedszkola Niepublicznego nr 8 „Bajka” w Białymstoku – dyrygent Agnieszka Bosiacka
2. Chór „Tęczowe Śpiewaki” Przedszkola Samorządowego Nr 12 „Tęczowe” w Białymstoku – dyrygent Izabela Jagłowska
3. Chór Przedszkola Samorządowego nr 26 w Białymstoku – dyrygent Anna Czykieta
4. Chór „Dzieci z Bajkowego Miasteczka” Przedszkola Samorządowego nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowe Miasteczko” w Białymstoku Zespołu Przedszkoli nr 2 w Białymstoku – dyrygent Gabriela Górska
5. Chór „Rozśpiewane nutki” Przedszkola Samorządowego nr 39 w Białymstoku Zespołu Przedszkoli nr 1 w Białymstoku – dyrygent Urszula Właźniak
6. Chór Przedszkola Samorządowego nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku – dyrygent Paulina Siemieniuk
7. Chór „Rozśpiewane dzieciaki” Przedszkola Samorządowego nr 50 w Białymstoku Zespołu Przedszkoli nr 1 w Białymstoku – dyrygent Urszula Właźniak
8. Chór Przedszkola Samorządowego nr 60 w Białymstoku – dyrygent Agnieszka Bosiacka
9. Chór „Śpiewające nutki” Przedszkola Samorządowego nr 64 „Akademia Jasia i Małgosi” w Białymstoku Zespołu Przedszkoli nr 2 w Białymstoku – dyrygent Gabriela Górska
10. Chór Przedszkola Samorządowego nr 68 im. Janusza Korczaka w Białymstoku – dyrygent Joanna Bagińska
11. Chór Przedszkola Samorządowego nr 78 w Białymstoku – dyrygent Natalia Monika Szymańska
12. Chór „Perełki” Miejskiego Przedszkola „Perełka” im. Jana Brzechwy w Ełku – dyrygent Anna Elżbieta Nartowicz


chóry szkół podstawowych kl. I-IV

1. Chór Szkoły Podstawowej nr 1 Juliusza Słowackiego w Białymstoku – dyrygent Gabriela Bezubik
2. Chór „Śpiewająca Szóstka” Szkoły Podstawowej nr 6 w Białymstoku – dyrygent Joanna Bagińska
3. Chór „Rozśpiewana Dziewiątka” Szkoły Podstawowej nr 9 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku – dyrygent Damian Truszkowski
4. Chór „Vox spem” Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku – dyrygent Paulina Sakowicz
5. Chór „Kantylenka” Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku – dyrygent Justyna Olech
6. Chór „Filii Cantus” Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku – dyrygent Jolanta Drużyńska
7. Chór Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku – dyrygent Magdalena Rokuszewska
8. Chór „Nonka” Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku – dyrygent Anna Elżbieta Nartowicz
9. Chór „Felusie” Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach – dyrygent Beata Ordyniec


chóry szkół podstawowych kl. IV-VIII

1. Chór „Spes in puero” Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku – dyrygent Paulina Sakowicz
2. Chór „Kantylena” Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku – dyrygent Justyna Olech
3. Chór Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku – dyrygent Jolanta Drużyńska
4. Chór „Fantazja” Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku – dyrygent Tomasz Sulima
5. Chór „Feliksinki” Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach – dyrygent Beata Ordyniec


chóry szkół ponadpodstawowych

1. Chór „Undecimo” XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku – dyrygent Ewa Głażewska-Kalenik
2. Chór VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Białymstoku – dyrygent Agata Falkowska
3. Żeński Chór „Exactus” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku – dyrygent Izabela Jagłowska
4. BIAŁOSTOCKI CHÓR ŻEŃSKI przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku – dyrygent Anna Olszewska
5. Chór LA VOCE Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności w Jerutkach – dyrygent Agnieszka Skrycka


Piotr Szekowski – animator publiczności
Mateusz Wyżyliński – animator publiczności
Łucja Mucha – animator publiczności


Zespół instrumentalny:
Amadeusz Buczyński – skrzypce
Anna Cieśluk – skrzypce
Anna Mikołajczak – altówka
Katarzyna Martynkiewicz – wiolonczela
Rafał Makarski – kontrabas
Anna Krzysztofik-Buczyńska – fortepian
Łukasz Zamaryka – perkusja

Dyrygent – Anna Olszewska


Repertuar:

Zuzanna Falkowska, sł. Zuzanna Falkowska – Muzyka
Izabela Polakowska-Rybska, sł. Judyta Dogońska, Aleksandra Dudycz – Moje miejsce na ziemi
Jan Krutul, sł. Maciej Papierski – Bębenek
Jan Krutul, sł. Jan Krutul – Na trzy cztery
Tadeusz Mayzner, sł. Edward Szymański – Wesoła piosenka
Małgorzata Nowak-Guzowska, sł. Dorota Gellner – Dwie nutki
Małgorzata Nowak-Guzowska, sł. Danuta Wawiłow – Czegoś mi się chce
Małgorzata Nowak-Guzowska, sł. Dorota Gellner – Muzyczne kangury
Małgorzata Nowak-Guzowska, sł. Agata Szulc – Piosenka
Edward Pałłasz, sł. Jadwiga Mackiewicz – Śpiewaj, gdy las się zieleni
Krystyna Kwiatkowska, sł. Dorota Gellner – A ja patrzę a ja słucham
Marcin Wawruk, sł. Marek Markiewicz – Hip, hip chórra
Jan Krutul, sł. Maciej Papierski – Zagrajmy z muzykę
Marek Raczyński, sł. Marek Raczyński – Muzyka


Start o godz. 18:00.

1547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39