Kradli na "pracowników wodociągów". Najbliższe miesiące spędzą w areszcie

2020.07.13 14:01
Pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodnej i centralnego ogrzewania, weszli do mieszkań seniorek, skąd zabrali pieniądze i biżuterię. 31-latka i jej rówieśnik najbliższe miesiące spędzą w areszcie.
Kradli na "pracowników wodociągów". Najbliższe miesiące spędzą w areszcie
Fot: KMP Białystok

W ubiegłym tygodniu, białostoccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, przy współpracy kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież.

31-latka i jej rówieśnik pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodnej i centralnego ogrzewania, weszli do mieszkań pokrzywdzonych seniorek, skąd zabrali pieniądze i biżuterię. Do zdarzeń doszło na początku czerwca, trzykrotnie w Białymstoku i raz w Łomży. Straty oszacowane przez właścicieli to blisko 30 tys. zł.

Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Każdy z zatrzymanych usłyszał po cztery zarzuty. Decyzją sądu 31-latkowie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę! Przypominają o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych. Każdy, kto miał do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl
1179 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39