"Krwawa jatka" - premiera spektaklu Grupy Coincidentia w Akademii Teatralnej

2011.11.07 00:00
Najnowsza propozycja Grupy Coincidentia to spektakl "Krwawa jatka" napisany specjalnie dla artystów przez Michała Walczaka. Zapowiada się krwista premiera z udziałem Drakula Nosferatu, którego zagra Paweł Aigner.
"Krwawa jatka" - premiera spektaklu Grupy Coincidentia w Akademii Teatralnej
Fot: materiały organizatora

Spektakl opowiada o parze utalentowanych młodych twórców teatralnych, którzy próbują zrobić karierę w wielkim mieście, stolicy kreatywności. Pomimo artystycznych sukcesów kilku kolejnych przedsięwzięć, metropolia stawia opór. Narastająca frustracja przyspiesza bicie artystycznych serc, gorączka tworzenia sprawia, że krew szybciej pulsuje w nabrzmiałych żyłach, szalone tętno rytmicznie wysyła w eter komunikat: "S.O.S, chcemy grać, wytwarzać iluzję, karmić zgłodniałe piękna dusze widzów!" Niemy krzyk artystów, jak brzytwa tnie powietrze, odbija się od ścian ignorancji, przemierza oceany czasu, aby dotrzeć do uszu Tego, który od wieków żyje, by tworzyć i tworzy, by żyć. Para aktorów zostaje wówczas zaproszona na plan filmowy i ma stworzyć życiowe role w dziele jego życia. Cena spełnienia będzie wysoka. Tutaj płaci się krwią.

"Krwawą jatkę" wyreżyserował Łukasz Kos, a w rolach głównych występują: Dagmara Sowa, Mariusz Laskowski, Paweł Chomczyk oraz Paweł Aigner jako Drakul Nosferat. Scenografia jest dziełem Mariusza Laskowskiego we współpracy z Małgorzata Tarasewicz - Wosik, kostiumy stworzyła Joanna Niemirska, multimedia Krzysztof Kiziewicz, a muzykę skomponował Dominik Strycharski.

Premiera odbędzie się 10 listopada o godz. 20 w Teatrze Szkolny im. Jana Wilkowskiego w Akademii Teatralnej przy ul. Sienkiewicza 14. Bilety w cenie 15 zł do nabycia na godzinę przed spektaklem w miejscu prezentacji.

Spektakl zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Orange, w ramach stypendium "Młoda Polska" oraz we współpracy z Akademią Teatralną, Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

MAG

1303 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39