Leżaczki, ławki, rośliny. W centrum powstanie zielona strefa relaksu

2023.07.10 13:00
Miasto poszukuje firmy, która zajmie się dostarczeniem i zamontowaniem mebli miejskich wraz z nasadzeniami roślin. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa do końca roku.
Leżaczki, ławki, rośliny. W centrum powstanie zielona strefa relaksu
Fot: Wizualizacja projektu

Projekt z BO doczeka się realizacji

Projekt obywatelski "Zielone strefy relaksu na ul. Lipowej" zdobył duże poparcie mieszkańców Białegostoku. W ramach głosowania na Budżet Obywatelski 2022 oddano na niego 4209 głosów, co uczyniło go czwartym ogólnomiejskim projektem, który zostanie zrealizowany.

W ramach inwestycji powstanie miejsce, w którym mieszkańcy miasta oraz turyści będą mogli spędzać czas na świeżym powietrzu. Jej głównym założeniem jest przyciągnięcie starszych osób, które będą miały możliwość odpoczynku w otoczeniu natury, ale wciąż w centrum miasta.

W poprzednim roku przeprowadzono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej do zadania. Wygrała go firma Outside Studio Projektowe z Lublina, która za swoje usługi otrzymała od miasta kwotę 11,7 tys. zł brutto.

Obecnie magistrat poszukuje firmy, która zajmie się dostarczeniem i zamontowaniem mebli miejskich wraz z nasadzeniami roślin. Wstępne szacunki autorów projektu wskazują, że realizacja inwestycji może wynieść około 328 tys. zł. Ostateczny koszt zostanie jednak określony po wyborze wykonawcy.

Zgodnie z planami, cały projekt ma zostać zrealizowany do końca roku.

Miasto szuka wykonawcy

Projekt zagospodarowania terenu obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę jakości przestrzeni publicznej w okolicy ul. Lipowej w Białymstoku. Wszystkie elementy zielonej strefy relaksu zostały dobrane tak, aby nie kolidowały z istniejącą infrastrukturą techniczną.

Projekt uwzględnia istniejące walory terenu, takie jak zieleń i podłoże, oraz harmonijnie komponuje się z otaczającymi obiektami. Nie wpłynie negatywnie na otaczające środowisko, a wszystkie działania zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi standardami ekologicznymi.

Zakres opracowania obejmuje teren utwardzony o powierzchni 1114 m2. W ramach tej inwestycji, konieczne będzie przeprowadzenie rozbiórki istniejących ławek z piaskowca oraz budowa nowych obiektów małej architektury. Projekt przewiduje montaż 3 ławek, 4 leżaków, 3 ławek z donicami, 3 koszy na śmieci, 5 donic oraz tablicy informującej o tym, że realizacja projektu odbyła się w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać oferty do dnia 19 lipca.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1114 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39