Miasto w tym roku wydało 50 tys. zł na mycie służbowych aut

2022.12.20 13:22
W ubiegłym roku za mycie samochodów służbowych, magistrat zapłacił nieco ponad 50 tys. zł brutto. Teraz ponownie szuka firmy, która będzie realizowała usługę mycia aut osobowych i busów.
Miasto w tym roku wydało 50 tys. zł na mycie służbowych aut
Fot: Dawid Gromadzki / UM Białystok

Miasto Białystok szuka firmy, która będzie myła samochody służbowe będących w dyspozycji magistratu, jak również nowo zakupione w okresie obowiązywania umowy.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, wykonawca wystawi karnety obejmujące 10 usług mycia, w ilości odpowiedniej dla każdego rodzaju mycia i rodzaju pojazdu.

Mycie samochodów w cyklu automatycznym w myjni szczotkowej ma obejmować mycie podstawowe (nadwozie i koła) polegające na myciu wstępnym, myciu zasadniczym z użyciem środka myjącego oraz suszeniu samochodów - w ilości 88 karnetów, czyli 880 usług mycia samochodów typu bus. Z kolei na usługę mycia podstawowego z woskowaniem w 2023 r. ma zostać wystawionych 68 karnetów (680 usług mycia) dla samochodów typu bus oraz 158 karnetów (1580 usług mycia) dla samochodów osobowych, czyli tyle samo, co w 2022 r.

Liczba karnetów została podzielona na cztery kwartały. W każdym z nich wykonawca będzie musiał wystawić po 22 karnety na mycie podstawowe busów, po 17 karnetów na mycie wraz z woskowaniem i pianką aktywną busów, a także po 39-40 karnetów na mycie podstawowe z woskowaniem oraz pianą aktywną samochodów osobowych.

Miasto postawiło kilka wymagań, które powinien spełnić wykonawca. Przede wszystkim myjnia powinna być czynna minimum od poniedziałku do piątku, w godzinach co najmniej 7.00-20.00. Mycie samochodów powinno się odbywać mechanicznie i w czasie nie dłuższym niż 15 minut. Umyty samochód powinien być wysuszony. Umyte muszą być również gumowe dywaniki samochodowe oraz felgi. Dodatkowym wymaganiem jest dostępność bezpłatnego czyściwa papierowego do wycierania.

Umowa ma obowiązywać przez cały 2023 r. Podmioty zainteresowane wykonaniem usług mogą wysłać ofertę poprzez pocztą elektroniczną na adres: obu@um.bialystok.pl do 22 grudnia do godz. 10.00.

W ubiegłym roku mycia aut służbowych podjęło się Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "CAREX" Sp. z o.o. Miasto za usługi zapłaciło 50 920 zł brutto.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

769 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39