Młoda Jagiellonia przegrała na wyjeździe

2012.08.19 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2 (0:1) w ramach 1. kolejki Młodej Ekstraklasy. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Samuela Tomara w tym sezonie.

Gospodarze zdobyli bramkę w 22. minucie. Jeden z zawodników Podbeskidzia dośrodkował w pole karne, gdzie z bliska piłkę do bramki wpakował Łukasz Zakrzewski. Po zdobyciu gola rywale Jagi chcieli pójść za ciosem ale dobrze w bramce spisywał się Krzysztof Baran. Białostoczanie odpowiedzieli dwiema kontrami ale nie przyniosły one wyrównania.

Druga bramka dla Podbeskidzia padła w 64. minucie. Ze stałego fragmentu przymierzył Daniel Fabisiak, który trafił pomiędzy murem i Baran musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki. Jagiellonia kontaktową bramkę zdobyła cztery minuty później. Ze skrzydła w pole karne dośrodkował Damian Kądzior, a tam najwyżej wyskoczył Luka Gusić i pokonał golkipera. Białostoczanie nie zdołali doprowadzić do remisu i mecz zakończył się wygraną gospodarzy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 2:1 (1:0). Bramki: Zakrzewski 22, Fabisiak 64 - Gusić 68.

Jagiellonia Białystok ME: Baran - Hajto (46. Błoński), Gusić, Pawlik (46. Waszkiewicz), Zawadzki - Jastrzębski (65. Kowalewski), Kosiński (80. Obyrtacz), Dźwigała (46. Kossyk), Mackiewicz - Kądzior - Gajko.

Żółta kartka: Mackiewicz (Jagiellonia).